راهنمای گردش کار در انبار

عملکرد انباری که گردش کار آن به درستی انجام می‌شود، شبیه تپه‌ی کوچکی است که مورچه‌ها هنگام لانه‌سازی در اطراف خود ایجاد می‌کنند. تعداد بیشماری قطعات متحرک وجود دارند که همه همزمان، در جهت اهداف فردی، کار می‌کنند و در بخش‌های کوچک‌تر، مشارکت می‌کنند تا به یک فضای کاری یکپارچه و کارآمد تبدیل شوند. راه رسیدن به چنین فضای کاری یکپارچه‌ای این است که گردش کار انبار خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید. این مقاله یک راهنمای گردش کار در انبار است که شما را برای داشتن یک انبار یکپارچه راهنمایی می‌کند.

گردش کار در انبار

با شروع از جایی که مواد وارد انبار شما می‌شوند، بخش به بخش حرکت می‌کنیم تا روند ایده‌آل ورود و خروج کالاها را تا زمان ارسال به مقصد بعدی نشان دهیم.

تصویر زیر فرآیند کلی گردش کار مطلوب را نشان می‌دهد که برای هر انباری قابل اجراست.

گردش کار در انبار

همانطور که پیش می‌رویم، به خاطر داشته باشید که طرح کلی سیستم یک انبار باید همه نیازهای زیر را را پوشش دهد:

  • حداکثر استفاده را از فضای موجود
  • کاهش حمل و نقل کالا به حداقل
  • دسترسی آسان به محصول ذخیره شده
  • داشتن بالاترین نسبت چرخش ممکن
  • ارائه حداکثر انعطاف پذیری در موقعیت یابی محصولات
  • کنترل مقادیر ذخیره شده

بارگیری و تخلیه

این محدوده، تقریبا ورودی و خروجی تمام موادی است که به انبار شما وارد می‌شود. در حالی که این محدوده می‌تواند در داخل یا خارج از انبار واقع شود، یک محدوده تعیین شده بسیار مهم برای کنترل صحیح ورودی و خروجی کالا است.

دریافت

این مرحله یکی از مهم ترین فرایندهای انبارداری است که این محدوده در عین حال که با محدوده بارگیری و تخلیه کار می‌کند، باید از نظر موقعیت و عملکرد جدا از آن باشد.

این محدوده جایی است که اعضای آموزش دیده‌ای از کارکنان شما، مواد ورودی را بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند همه چیز مطابق برنامه پیش می‌رود. کارهای معمولی که در مرحله‌ی دریافت انجام می‌شود، شامل بازرسی کالاهای دریافتی، شمارش، کنترل کیفیت و مرتب‌سازی است. پس از آن تقسیم و توزیع مواد به محل مناسب خود در انبار، مرحله بعدی است. عملکرد بی‌نقص در این مرحله بسیار مهم است!

انبار

در ادامه دنبال گردش کار بهینه انبارداری، انبار ایستگاه بعدی است. این ناحیه‌ای است که بیشترین محدوده در انبار شما را اشغال می‌کند، بنابراین ذخیره کردن (انبارداری) مواد به درستی اولویت اول است.

هر کسب و کاری نیازهای ذخیره سازی متفاوتی دارد و راه‌های گوناگونی برای رفع این نیازها وجود دارد. برخی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید عبارتند از محصولاتی که باید انبار شوند، گردش محصولات، توجه به وزن محصولات و شرایط خاص محصولی که انبار می‌کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات و ایده‌هایی در مورد چگونگی چیدمان فضای انبار خود، مقاله‌های بعدی ما را دنبال کنید که در آن به بررسی عمیق چیدمان انبار شما می‌پردازیم. دراینجا یک نمودار وجود دارد که جوانب مثبت و منفی شش نوع قفسه پالت اصلی شما را نشان می دهد.

چیدمان در انبار

همه انبارها به سیستم چینش و محدوده احتیاج ندارند، اما اگر انباری دارید که اقلام مختلف را در آن قرار می‌دهید، به یک سیستم چیدمان نیاز دارید.

چیدمان می‌تواند یک عملیات دستی باشد که به طور انحصاری توسط کارکنان انجام می‌شود یا بسته به عوامل مختلف، یک فرآیند کاملاً خودکار باشد. اگرچه اکثر انبارها از ترکیبی از چیدمان دستی توسط کارکنان و اتوماسیون برای ایجاد کارآمدترین گردش کار انبار استفاده می‌کنند.

مطلب مرتبط: سیستم مدیریت انبار

چیدمان در انبار

حمل و نقل ، بسته بندی و توزیع

این محدوده برای اقلام خارج شده از انبار است. این محدوده جایی است که محصولات شما بسته‌بندی شده و آماده ارسال برای مشتریان است. از این محدوده به عنوان یک محدوده کنترل کیفیت ثانویه استفاده می‌شود.

پشتیبانی کارکنان و فعالیت ها

این بخش ممکن است یک بخش ویژه و غیرضروری به نظر برسد، اما واقعاً برای موفقیت انبار شما ضروری است. این بخش باید شامل بخش ادارات، حمام، کمد، انبار تجهیزات، سالن‌های کارکنان و اتاق‌های استراحت باشد.

یکجا بودن همه‌ی این‌ها باهم می‌تواند بسیار مفید باشد. با انجام این کار همه فعالیت‌های غیر کاری در یک محدوده مرکزی حفظ می‌شود. انجام این کار از پیاده‌روی اضافی به مکان‌های مختلف در زمان استراحت جلوگیری می‌کند.

منبع: speedrackwest