مدیریت انبار

۵ اشتباه رایج در انبارداری

مدیریت انبار مسئله بسیار مهمی است و برای ادامه مسیر، برنامه ریزی درست، اجرا و نظارت دقیق نیاز دارد.
با این وجود، علیرغم توجهات بسیار، برخی اشتباهات رایج در مدیریت انبار وجود دارد که ما، بعنوان مدیر ممکن است مرتکب آنها شویم، بدون اینکه هرگز بفهمیم.
در اینجا راه حل های مناسبی را پیدا می کنید که به شما کمک می کند تا اشتباهات مدیریت انبار را یاد بگیرید. در این مقاله پنج مورد از اشتباهات مهم مدیریت انبار و نحوه جلوگیری از مرتکب شدن آنها ا شرح داده‌ایم.

مدیریت انبار

۱. عدم مدیریت صحیح موجودی انبار

کمبود موجودی کالا، موجودی مازاد و ذخیره موجودی منسوخ، سه سناریوی بسیار رایج در انبارها است.
در حالی که بسیاری از انبارها ممکن است به دنبال تکمیل مجدد(به موقع) باشند، برخی خود را بیش از حد برای افزایش تقاضا آماده می کنند. هر دو وضعیت می تواند هزینه های عملیاتی اضافی و نارضایتی مشتری را متحمل شود.

• نحوه حل مشکل:
WMS (سیستم مدیریت انبار) می تواند به شما کمک کند از بسیاری از دردسرهای مرتبط با مدیریت و به روزرسانی موجودی خود جلوگیری کنید.
. Wmsبه شما امکان می دهد تمام محموله های وارد شده و خارج از انبار، مکان آن و وضعیت آن را ردیابی کنید و هر بار را به یک شناسه منحصر به فرد(شناسه بسته) در WMS ربط دهید.
مشکل دیگر عدم انجام شمارش دوره ای و موجودی فیزیکی است.
WMS (سیستم مدیریت انبار) به شما امکان می دهد با ایجاد پیوندی ID (موقعیت) و بسته ، محل ذخیره سازی دقیق هر قطعه را ردیابی کنید. توصیه می شود شناسه های بسته به صورت برچسب بارکد به بار وصل شوند و شناسه های نیز با برچسب بارکد در هر مکان مشخص شوند. این اجازه می دهد تا با دریافت، ذخیره و ارسال هر قطعه و به طور خودکار وضعیت آن و موجودی آن به روز شود. داشتن این قابلیت به شما این امکان را می دهد که تقریباً در زمان واقعی تمام موجودی خود را ردیابی کنید.

WMS(سیستم مدیریت انبار) مناسب به شما کمک می کند موجودی مطلوب را در هر زمان مشخص نگه دارید و سطح سهام را به خصوص در صورت افزایش فصلی تقاضا تعیین کنید. سرانجام، یک موجودی فیزیکی انجام دهید و هر سه هفته تا دو ماه تعداد چرخه ها بسته به اندازه انبار و توان تولید، شمارش می شود.

مدیریت موجودی انبار

۲. استفاده نادرست از فضا

به احتمال زیاد با متنوع تر شدن مشتری (نیاز برخی از مشتریان) تجارت شما رشد می کند، فضای مورد نیاز انبار شما تغییر خواهد کرد.
اگر بدون هیچ یک از این پیشرفت ها با کمبود فضا روبرو هستید، اشتباه کرده اید که به یک طرح ذخیره ایستا پایبند هستید یا در درک توزیع آماری ابعاد محموله (ابعاد متوسطی که پردازش می کنید) ناکام مانده اید. استفاده کم از فضای ذخیره سازی، به عنوان مثال، نیمه پالت ها در محفظه های پالت کامل ذخیره می شوند.

• نحوه حل این مشکل:
چیدمان انبار خود را به صورت دوره ای بررسی کنید. همچنین، ترکیب موجودی انبار را چک کنید زیرا بهبود چیدمان انبار نیز نیاز به تخصیص مجدد با توجه به ترکیب محصول دارد. این کار را حداقل سالانه انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که برای استفاده از کل ارتفاع، طول و عرض فضا، به قفسه بندی توجه ویژه ای داشته باشید. برای این امر، به شما توصیه می شود که گزارشی از باری را که حداقل طی یک سال پردازش کرده اید، جمع آوری کنید و آن را بر اساس بعد محصول گروه بندی کنید
این کار به شما ایده روشنی از نوع قفسه بندی مورد نیاز و تنظیمات توزیع ذخیره سازی می دهد.

فضای انبار

۳. عدم استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا

آیا شما از آن دسته انبارهایی هستید که هنوز در حال مدیریت بار و موجودی کالا با قلم و کاغذ هستید؟ در این صورت، شما مرتکب همان اشتباهات رایج مدیریت انبار می شوید که بیشتر انبارهای کوچک و متوسط ​​مرتکب می شوند. تصور اینکه یک انبار در اندازه شما به آخرین فناوری انبار نیاز ندارد، قطعاً اشتباه است. عدم پذیرش فناوری و جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها نه تنها باعث ناکارآمدی غیرضروری شما می شود بلکه باعث می شود تجارت شما کمتر رقابتی باشد زیرا نمی تواند روندها را تشخیص دهد و به موقع به تغییرات بازار و تغییر مشتری پاسخ دهد.

• نحوه حل این مشکل:
ابزارهای اساسی مانند سیستم مدیریت انبار، رایانه ها، داشبورد هوش تجاری، انتقال دهنده ها و نوار نقاله ها، اسکنر بارکد، چاپگرهای تلفن همراه و سیستم های اندازه گیری می توانند در دیجیتالی سازی انبار، دستیابی به بازده و خودکار سازی عملیات انبار به شما کمک کنند. حتی اگر میزان بازگشت سرمایه را با استفاده از این ابزارهای ساده در نظر بگیریم، بسیار بیشتر از هزینه هایی است که در صورت عدم وجود فناوری و مجبور بودن به کار دستی به شما تحمیل می شود. بخاطر بسپارید، نیازی نیست که از صفر به 100 بروید، اما خود را مدیون تجارت خود و تیم خود می دانید تا عملیات انبار خود را مدرن و خودکار کنید.

تکنولوژی مدیریت انبار

۴. عدم رعایت مسائل امنیتی

آیا بارها و بارها در انبار شما لغزش ایجاد می شود؟ آیا تردد عابر پیاده شما در برابر لیفتراک ایمن است؟ آیا رانندگان لیفتراک یا دفتریاران که در ارتفاع کار می کنند آموزش دیده اند تا کارهای خود را انجام دهند؟ در غیر این صورت، مطمئناً مرتکب اشتباه بزرگی می شوید. واقعیت این است که اکثر انبارها ایمنی و سلامت کارگران خود را مسلم می دانند و آنها هزینه های احتمالی و دادرسی را برای آن پرداخت می کنند.

• نحوه حل این مشکل:
ارزیابی منظم ریسک، به دنبال اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی، پاسخ قطعی است.
رعایت نکات بهداشتی و ایمنی برای کارگران انبار بسیار مهم است، بنابراین نه تنها از حوادث جلوگیری می کند بلکه از هزینه ها و دعاوی ناشی از آن جلوگیری می شود

امنیت انبار

۵. عدم برآورد صحیح هزینه‌ها

تعداد قابل توجهی از انبارها در ایجاد شاخص های اصلی عملکرد (KPI) و اندازه گیری عملکرد آنها شکست می خورند. و این همان جایی است که آنها باید در چرخه ارتکاب خطا گیر کنند، قادر به تشخیص تفاوت خوب و بد نیستند و هرگز نمی دانند کجا و چگونه پیشرفت کنند.
شما باید بدانید که کجا هستید قبل از اینکه به جلو بروید.
آیا می دانید انجام کارهای انبارداری استاندارد مانند دریافت، حمل و نقل، بسته بندی و… برای شما چه هزینه ای دارد؟ آیا می دانید میانگین زمان اجرای هر کدام از این عملیات چیست؟ غیرمولدترین و بی بهره ترین کارمندان چه کسانی هستند؟ یا نرخ بازده چقدر است؟
اگر هنوز اطلاعاتی در این باره ندارید، توصیه می شود این معیارها و سایر معیارهای مهم را پیگیری کنید.

• نحوه حل این مشکل:
ضروری است که شما فرایندها و عملیات انبار خود را اندازه گیری کنید. در محیط فناوری امروز، ردیابی هر یک از این پارامترها دیگر مربوط به آینده نیست. ساده ترین WMS(سیستم مدیریت انبار) مجهز به یک پایگاه داده است که تمام داده ها را ذخیره می کند و می تواند به داشبورد هوش تجاری یا موتور تجزیه و تحلیل پیش بینی متصل شود تا تمام این معیارها را در زمان واقعی ارائه دهد. در مورد موتور تحلیلی پیش بینی، حتی می تواند به شما کمک کند از طریق مدل های آماری مختلفی که در سیستم وجود دارد، آینده را پیش بینی کنید.
تمام کاری که شما باید انجام دهید انتخاب نما یا مدلی است که می خواهید.

هزینه انبار

محصولات قفسه انباری