قفسه های داروخانه

چندین دلیل مختلف وجود دارد که شما ممکن است به دنبال قفسه های داروخانه باشید. یکی از این دلایل بازطراحی بخشی از داروخانه است و دلیل دیگر اینست که شما در حال تاسیس یک داروخانه جدید هستید و به دنبال بهترین گزینه های طراحی و انواع قفسه های کاربردی برای مغازه تان میگردید. صرف نظر از اینکه به دنبال چه هستید، ما در این مقاله راهنمایی هایی را به شما ارائه میدهیم تا انتخاب بهتری داشته باشید و درمورد  تأثیرات قفسه بندی بر فروش، چگونگی بهبود ایمنی و امنیت و… را برای شما شرح میدهیم.

انواع قفسه داروخانه

سیستم قفسه بندی داروخانه های مدرن

اگر فروش شما کمتر شده است یا قفسه بندی شما دیگر جذابیت و تازگی را برای مشتری هایتان ندارد. یک طراحی مدرن و جدید ممکن است، مغازه شما را بسیار پر رونق تر کند. با این حال، قبل از اینکه تغییری ایجاد کنید، باید چند نکته را بخاطر بسپارید.

یکی از مواردی که باید در نظر گرفته شود، دسته بندی کالاها است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که محصولات در دسته بندی مخصوص به خودشان قرار می گیرند و فضای کافی بین مارک ها وجود دارد و کنتراست کافی نیز بین محصولات وجود داشته باشد.

در مرحله بعد، احساس مشتری در فروشگاهتان را در نظر بگیرید. آیا آنها احساس می کنند که می توانند محصولات متنوعی پیدا کنند؟ آیا آنها اطمینان دارند که شما بیشتر از نیازهای تجاری به نیازهای آنها توجه می‌کنید؟

سوم، هیچ چیز بدتر از یک نمایشگر بی نظم و آشفته نیست. اطمینان از اینکه قفسه های شما قادر هستند محصولات را به صورت سازمان یافته و منظم به نمایش بگذارند، به مشتریان کمک می کند تا محصولات مورد جستجوی خود را به روشی آسان تر پیدا کنند و وقت کمتری را صرف کنند و درنتیجه رضایت بیشتری خواهند داشت.

در آخر، قفسه های فروشگاهتان باید توانایی نمایش ایمن محصولات را داشته باشند و مانعی برای دیده شدن و انتخاب توسط مشتری وجود نداشته باشد. یک طراحی قفسه ی ابتکاری می تواند این کار را انجام دهد و حتی در صورت اجرای صحیح، میزان فروش هم افزایش می‌یابد.

لوازم داروخانه باید عملکردی خوب داشته و جذاب باشند.

اگرچه قفسه بندی جذاب برای به نمایش گذاشتن محصولات و دارو ها ضروری است، اما این تنها مورد نیست. وسایل داروخانه نیز باید عملکردی خوب داشته باشند. یک قفسه داروخانه کاربردی کالاهای شما را به صورت منظم نگه می دارد.

یکی دیگر از جنبه های قفسه بندی های کاربردی این است که می توان بارها و بارها از آنها استفاده کرد. و با یکبار خرید قفسه های با کیفیت بالا تمام مشکلات شما حل می‌شوند و همانطور که اشاره کردیم قفسه های مناسب و کاربردی بر روی احساس مشتریان تاثیر میگذارد. و در عین حال جنبه دیگر رقابت است که در صورت اطمینان وجذابیت به وجود میآید و مشتریان به جای داروخانه رقیب شما را ترجیح میدهند.

قفسه های داروخانه

انتخاب قفسه داروخانه مناسب

همانطور که می‌دانید هم تنوع قفسه ها زیاد است و هم مواردی که شما باید در نظر بگیرید تا انتخاب درستی داشته باشید بنابراین به چند مورد مهم اشاره میکنیم ازجمله ارتفاع، عرض، طول، رنگ و جنس قفسه های داروخانه

 قفسه های گاندولا که یکی از پرکاربرد ترین قفسه ها هستند و ما آن ها را به شما پیشنهاد میکنیم، به دلیل توانایی تقسیم فضای فروشگاه به چند قسمت و ایجاد راهروهایی  در فروشگاه ها،  برای مشتریان بسیار محبوب هستند و یکی دیگر از مزایای آن ها اینست وزن بسیار کمی دارند اما به همان اندازه قفسه های قدیمی گنجایش دارند و حتی از طراحی بهتر و در رنگ های مخلف تولید میشوند که شما میتوانید با مراجعه به صفحه محصولات قفسه چین انواع آن ها را مشاهده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که برای اتصال این قفسه‌ها به یکدیگر از پیچ و مهره‌هایی استفاده کنید که به راحتی در فلز و چوب و پلاستیک پیچ شوند ( مانند پیچ‌های خودرزوه‌ای)

قفسه های داروخانه گاندولا

طراحی داخلی داروخانه باید جذاب تاثیرگذار باشد

 • برای کمک به مشتریان و جذاب بودن فروشگاه این موارد را حتما در نظر بگیرید:
 • قفسه های مدرن با نورپردازی خوب
 • قرار دادن محصولات در نقطه دید مشتریان و نه بالاتر
 • وجود صندلی در نقاطی از فروشگاه برای استراحت یا انتظار
 • وجود تابلو های راهنما در بین قفسات یا راهنمایی به سمت صندوق
 • هرچه بیشتر مشتریان به گشت و گذار در فروشگاه شما ترغیب شوند امکان خرید افزایش پیدا می‌یابد.

بایدها و نبایدهای طراحی داروخانه

همانطور که بهترین گزینه ها را برای طراحی داروخانه خود در نظر می گیرید، به این باید و نبایدها توجه کنید.

طراحی قسمت پشتی

 • اطمینان حاصل کنید که داروساز رایانه و تلفن و تجهیزات لازم را دارد.
 • اطمینان حاصل کنید که وسایل و تجهیزات مورد نیاز به راحتی در دسترس هستند.
 • ارتفاع مناسبی برای میز صندوق در نظر بگیرید.

طراحی قسمت جلویی

 • یک مکان انتظار راحت برای مشتریان فراهم کنید.
 • از قفسه بندی استفاده کنید تا مشتریان از فروشگاه بازدید کنند
 • برای ایجاد انگیزه خرید، خصوصاً در نزدیکی صندوق، جذابیت هایی به وجود آورید.
 • هدف شما این است که فروشگاه خود را به محیطی دوستانه و مشتری پسند تبدیل کنید.
 • از کفپوشهای مشمع (لینولیوم)  یا نورهای فلورسنت استفاده نکنید. نور خوب برای فروشگاه نور طبیعی است.
قفسه های داروخانه و میز صندوق

با بازسازی داروخانه، ایمنی و امنیت را بهبود ببخشید

ایمنی و امنیت را در داروخانه نمی توان نادیده گرفت. که باید در  فروشگاه از درها و پنجره های ایمن و قفسه های داروخانه مناسب استفاده کنید. یک راه اساسی برای ایمن نگه داشتن فروشگاه شما نصب و استفاده از دوربین ها، ردیاب های حرکتی است که در صورت وقوع مشکل شما را مطلع می‌کند.

سومین زمینه ای که باید در مورد ایمنی مورد توجه قرار گیرد، توزیع دارو است؛ که تجهیزات مناسب می تواند کارآمد بودن فعالیت فروشگاه شما را افزایش دهد و همچنین از هرگونه عدم دقت جلوگیری کنند.
سرانجام، استفاده از سیستم های جدید نسخه الکترونیکی و سوابق الکترونیکی سلامت بسیار مفید است.

آیا قفسه داروخانه می تواند به شما در برآوردن شرایط حریم خصوصی کمک کند؟

جنبه  مهم دیگر از قفسه داروخانه که بسیار مهم است و باید در نظر بگیرید این است که چگونه داروخانه شما می تواند حریم خصوصی بیمار را ایمن کند. بنابراین باید قوانین سختگیرانه در مورد امنیت اطلاعات پزشکی بیمار رعایت شود. برای مثال بسیار مهم است که فضایی وجود داشته باشد که فقط توسط پرسنل مجاز قابل دسترسی باشد و در صورت نیاز مراجعه بیمار بتواند در مورد مسائل بهداشتی و خصوصی با مسئول آن بخش مشورت داشته باشد.