قفسه فروشگاهی طرح ترک

امروزه انواع قفسه فروشگاهی طرح ترک نقش مهمی در فروش و سازماندهی فروشگاه دارند. فرقی نمی کند که هایپرمارکت دارید یا فروشگاه لوازم یدکی، در هر صورت برای نگهداری محصولات خود به قفسه های خاصی نیاز دارید. هدف از استفاده از قفسه های مختلف مدیریت فضای فروشگاه، طراحی داخلی فروشگاه، برجسته سازی و در دسترس قرار دادن محصولات است. قفسه طرح ترک انواع و دسته‌بندی های مختلفی دارند. در ادامه به بررسی آنها و کاربرد هرکدام خواهیم پرداخت.

انباری قفسه

آشنایی بیشتر با قفسه طرح ترک

ویترین ها انواع و دسته بندی های مختلفی دارند. به طور کلی این قفسه ها به دو مجموعه اصلی تقسیم می شوند و سپس قسمت های کاربردی دیگری نیز وجود دارد. در بحث بعدی به بررسی این قفسه ها خواهیم پرداخت. اولین دسته ای که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم قفسه فروشگاهی گروه صنعتی D است که در طراحی این قفسه ها از ورق فولادی ضخیم استفاده شده است. این امر باعث افزایش عمر فروشگاه ها و مقاومت آنها در برابر تهاجمات خارجی می شود. قفسه بندی طرح ترک در انواع مختلفی ساخته می شوند و کاربردهای زیادی دارند. در زیر می توانید تعدادی از محبوب ترین قفسه های سطح بالا را مشاهده کنید.

اگر به دنبال قفسه بندی یک طرفه بادوام و مناسب برای فروشگاه خود هستید، قفسه بندی طرح ترک را به شما پیشنهاد می کنیم. در ساخت این قفسه ها از ورق های فولادی به ضخامت 0.7 میلی متر استفاده شده است که توسط پل های تقویت کننده نیز پشتیبانی می شوند. این شکل از طراحی باعث افزایش مقاومت این قفسه ها در برابر تنش ها و ضربه های خارجی می شود. ظرفیت نگهداری این قفسه ها نیز افزایش یافته است.

از قفسه فروشگاهی طرح ترک می توان در فروشگاه های زنجیره ای، هایپرمارکت ها، لباس فروشی ها، لوازم یدکی و … استفاده کرد. یکی دیگر از مزیت های قفسه های طرح ترک گروه صنعتی دی این است که قابلیت طراحی در ابعاد دلخواه و متغیر را دارا می باشد و شما می توانید با توجه به نیاز فروشگاه خود در زمان خرید سفارش را انجام دهید.

قفسه طرح ترک که به قفسه فروشگاهی نیز معروف است، نوع دیگری از قفسه های فوق العاده است. این قفسه ها معمولا در فروشگاه های زنجیره ای استفاده می شوند. با کمک قفسه های دو طرفه می توانید راهروهایی در فضای فروشگاه ایجاد کنید و طراحی داخلی فروشگاه را شکل دهید.

در ساخت سوپر مدل این قفسه ها از ورق های فولادی 0.7 میلی متری استفاده شده که ظرفیت باربری آن ها با پل های تقویتی افزایش یافته است. این فرم از طراحی به خصوص برای فروشگاه های زنجیره ای بزرگ و کوچک مناسب است. با توجه به وزن و حجم بیشتر محصولات عرضه شده در این فروشگاه ها، فرسودگی در قفسه ها نیز افزایش یافته است. اما طراحی مناسب از این سایش زودرس جلوگیری کرده و طول عمر قفسه ها را افزایش می دهد.

انواع قفسه های فروشگاهی طرح ترک

تفاوت اصلی قفسه های اقتصادی و قفسه فروشگاهی طرح ترک در بار کمتر و ضخامت ورق های فولادی است. در واقع هدف از ساخت قفسه های ارزان قیمت این است که هزینه کل این قفسه ها کمتر از قفسه های واقعی برای استفاده در سایر مشاغل و فروشگاه ها باشد. البته این کاهش قیمت به معنای کاهش کیفیت قفسه ها نیست. این کاهش قیمت از چند جهت در قفسه های اقتصادی اعمال می شود.

ابتدا ضخامت ورق های کف در قفسه ها 0.6 میلی متر در نظر گرفته می شود. نکته دیگر بحث ستون هاست که ابعاد پروفیل ها 30*60 میلی متر است. مجموع این دو گزینه قیمت ساخت قفسه صنعتی گروه D را کاهش داده و آن را به گزینه ای مناسب برای هایپرمارکت ها، سوپرمارکت ها و سایر فروشگاه های کوچکتر تبدیل کرده است. نکته دیگری که در قفسه های اقتصادی به چشم می خورد استفاده از پنل پشتی مشبک است. البته در قفسه های طرح ترک هم می توانید از صفحه توری پشتی استفاده کنید.

یکی از پرطرفدارترین انواع در قفسه فروشگاه ها، مدل قفسه طرح ترک یک طرفه است. این محبوبیت به دلیل کاربردهای زیاد و نصب آسان است. قفسه های دیواری یک طرفه تقریباً در هر فضا و هر فروشگاهی قابل استفاده است و با توجه به قیمت و شکل طرح، انتخاب مناسبی برای طراحی داخلی فروشگاه می باشد. به حداقل رساندن فضای نصب، طراحی بادوام و ظرفیت بار بالا، کاربردهای متعدد، نصب و برچیدن آسان و قیمت مقرون به صرفه از ویژگی های اصلی این نوع قفسه های فروشگاهی است.

نکته دیگر اینکه قفسه های دیواری یک طرفه را می توان در ابعاد مختلف تولید کرد; یعنی شما می توانید تعداد زیره، عرض و طول و رنگ را با توجه به نیاز و سلیقه خود انتخاب کنید.

رنگ بندی قفسه فروشگاهی طرح ترک

همانطور که در قسمت قبل اشاره شد یکی از موثرترین جنبه های طراحی فروشگاه توجه به رنگ قفسه ها و سایر لوازم فروشگاه و کیفیت فضای داخلی فروشگاه می باشد. چیزی که می تواند توجه مشتریان را به خود جلب کند و خرید آنها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و فروش محصول را افزایش دهد. در واقع رنگ ها را می توان راهی برای ارتباط با مشتریان دانست. به همین دلیل استفاده از طیف رنگ های مناسب می تواند راهی برای برقراری ارتباط بهتر باشد. اما برای رسیدن به این هدف و ایجاد ارتباط موثر، باید از ویژگی رنگ و تاثیر آن بر افراد آگاهی داشته باشید. اما لازم است بدانید رنگی که انتخاب می کنید باید دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

در واقع آنچه درخور توجه است، واکنش خریداران به رنگ استفاده شده در طراحی داخلی و تاثیر احساسی آن بر خریدار است. در انتخاب رنگ برای طراحی داخلی فروشگاه باید توجه داشته باشید که کدام رنگ توانایی ایجاد احساس خوشحالی در مشتری را دارد. به عنوان مثال، استفاده از رنگ های سرد مانند آبی در قفسه ها می تواند آرامش بخش باشد و رنگ های گرم مانند نارنجی می تواند نشاط آور باشد. یا رنگ هایی مثل زرد یا قرمز، جالب و هیجان انگیز است.

در حالی که هر رنگی می تواند ویژگی های خوبی داشته باشد، استفاده بیش از حد و بی دقت از آن می تواند تاثیر معکوس و نتایج منفی داشته باشد. بنابراین حفظ تعادل در استفاده از هر رنگ در طراحی داخلی فروشگاه بسیار مهم است.

سایزبندی قفسه طرح ترک

امروزه در هر فروشگاهی، از سوپرمارکت گرفته تا هایپرمارکت، قفسه های فروشگاهی طرح ترک مختلفی را می بینیم که هر کدام نقش مهم و ارزشمندی در ساماندهی و کاهش فضای اشغال شده توسط فروشگاه را دارند. به صراحت می توان گفت که هیچ مغازه ای را نمی یابید که از قفسه برای چیدمان اجناس خود در فروشگاه آهن آلات استفاده نکند، زیرا اساس هر مغازه ای بر اساس چیدمان اقلام موجود در قفسه فروشگاه است.

از معروف ترین فروشگاه ها می توان به قفسه ایستاده اشاره کرد که برای وسایل سبک طراحی شده و به راحتی قابل جابجایی است; این قفسه ها با پایه های متعادل روی زمین قرار می گیرند و در قفسه های سوپرمارکت ها کاربرد زیادی دارند. یکی از مزیت های بزرگ این قفسه مغازه این است که انتخاب تعداد طبقات به عهده خریدار است و به هر تعداد قابل تنظیم است.

نکته جالب در مورد مبلمان سوپرمارکت و قفسه بندی این است که می توان آن را مطابق میل مشتری سفارشی کرد. شما می توانید اندازه قفسه ها و سایزبندی را با توجه به نیاز خود سفارش دهید. اتصال قفسه ها نیز بسیار محکم است و با پیچ و مهره انجام می شود. اما این قفسه ها در مدل های یک رو و دو رو ساخته می شوند که به بررسی آن ها می پردازیم.

حفاظ یک طرفه معمولاً در گوشه دیوار نصب می شود، ارتفاع آن متغیر و عرض استاندارد آن بین 25 تا 50 سانتی متر است و عرض آن قابل تغییر است. این قفسه ها از ام دی اف یا ورق گالوانیزه ساخته شده اند. ضمناً این قفسه دارای فضای لازم جهت نصب لوازم جانبی مانند برچسب قیمت و حفاظ می باشد.

قفسه بندی طرح ترک دو طرفه نصب بسیار آسانی دارد و نیازی به پیچ و مهره و … ندارد، ویژگی های فراوان و حضور گسترده آن در هایپر مارکت ها نشان از محبوبیت بالای آن دارد; این قفسه از دو طرف قابلیت تنظیم ارتفاع دارد و دارای عرضی بین 25 تا 50 سانتی متر و قابل امتداد است و قابلیت نصب ابزار را دارد. همچنین این امکان را دارید که قفسه مورد نظر را در هر رنگ دلخواه سفارش دهید.

انواع قفسه طرح ترک

مزایای قفسه فروشگاهی طرح ترک

قبل از اینکه وارد دسته بندی قفسه های فروشگاهی طرح ترک شویم، اجازه دهید کمی با مزایا و معایب قفسه ها آشنا شویم. پس بیایید ببینیم چرا باید از قفسه های فروشگاه استفاده کنید.

چه صاحب یک فروشگاه زنجیره‌ای یا سوپرمارکت باشید، یا فروشگاه‌های مواد غذایی، فروشگاه‌های لباس، فروشگاه‌های قطعات خودرو و موارد دیگر را مدیریت کنید. در هر صورت هدف شما این است که سودآوری فروشگاه را به حداکثر برسانید و فروشگاه خود را با روندهای رو به جلو توسعه دهید. در عین حال راهکارهای مختلفی نیز پیش روی شما خواهد بود. از جمله تبلیغات خارجی که بتواند مشتریان را به فروشگاه جذب کند. اما زمانی که فروشگاه شما طراحی داخلی مناسبی ندارد، تجربه خرید بدی را در ذهن مشتریان به جا می گذارد، قطعا این قفسه فروشگاهی طرح ترک ارزش افزوده خواهد داشت و هزینه ی زیادی نیز برای شما نخواهد داشت.

در اینجا اهمیت طراحی در مغازه ها مشخص می شود. چیدمان در فروشگاه ارتباط مستقیمی با قفسه بندی و طراحی داخلی فروشگاه دارد.

از جمله مزایایی که می توان برای قفسه های فروشگاهی طرح ترک اشاره کرد عبارتند از: استفاده بهینه از تمام فضای ذخیره سازی، دسترسی آسان به خریداران و فروشندگان برای ذخیره سازی محصول، سازماندهی، طبقه بندی و عادی سازی محصولات بر اساس نوع و کیفیت آنها، حفاظت طولانی مدت از کیفیت محصول، ایجاد جلوه ای زیبا در طراحی داخلی فروشگاه، استفاده از صفحات تبلیغاتی ویژه، همه این موارد تجربه خرید خوبی را در ذهن خریدار ایجاد می کند و بارها او را به فروشگاه شما جذب می کند.

از قفسه فروشگاهی طرح ترک در چه جاهایی استفاده می شود؟

یکی از بهترین راه ها برای نمایش محصولات در فروشگاه ها و هایپرمارکت ها نصب قفسه های مختلف است. قفسه های دو طرفه فروشگاهی را می توان از تجهیزات ضروری فروشگاه ها و هایپرمارکت ها دانست. با استفاده از انواع قفسه طرح ترک می توانید تمامی اجناس را به چشم خریدار برسانید. از مزایای استفاده از قفسه های دو طرفه می توان به قابلیت حمل بار زیاد، رنگ های مختلف، قابلیت تغییر ارتفاع کف و … اشاره کرد.

یکی از دغدغه های فروشگاه های بزرگ مانند هایپر مارکت ها و فروشگاه های عرضه، چیدمان مناسب اجناس است. برای استفاده بهینه از فضای موجود در فروشگاه و دسترسی آسان مشتریان می توان از انواع قفسه طرح ترک استفاده کرد. قفسه طرح ترک، قفسه های دو طرفه هستند که عمدتا در مرکز فروشگاه قرار می گیرند. امروزه انواع مختلفی از قفسه های دو طرفه فروشگاهی در بازار وجود دارد که می توان از آنها در فضاهای خرده فروشی کوچک و بزرگ استفاده کرد.

همانطور که می دانید در فروشگاه ها به خصوص سوپرمارکت ها، انواع محصولات با اندازه ها و مقادیر مختلف ارائه می شود. زیرا فاصله بین قفسه ها قابل تنظیم است. بنابراین انواع محصولات را می توان در این قفسه ها قرار داد. این قفسه های دو طرفه قابلیت تنظیم ارتفاع را نیز دارند. بنابراین می توان از آن در مناطق مرتفع یا مناطق کوتاه استفاده کرد.

اگر قصد سفارش قفسه فروشگاهی طرح ترک را دارید، می توانید همین حالا از وبسایت ما اقدام کنید، ما برای شما بهترین قفسه ها را آماده کرده ایم. برای خرید اینترنتی ابتدا باید در وبسایت ما ثبت نام کنید. می توانید قفسه مورد نیاز خود را نیز به راحتی سفارش دهید، برای این کار باید اندازه های دقیق را در وبسایت درج نمائید، همکاران ما با بالاترین دقت برای شما قفسه های شیکی خواهند ساخت که دارای کیفیت بی نظیری است.