قفسه بندی کنسول

قفسه بندی کنسول راکینگ چیست؟

هنگام شروع یک پروژه سازماندهی انبار، ابتدا باید تعیین کنید که کدام سبک از قفسه ها مناسب ترین انتخاب برای محصول و انبارهای شما است. اکثر مشاغل از نوعی چفت و بست پالت استفاده می کنند، اما قفسه های پالت همیشه راه حل مناسب نیستند. اگر محصولی با طول زیاد را حمل و نقل و ذخیره می کنید، قفسه بندی پالت راک انتخاب مناسبی نیست، بهترین راه حل برای سازماندهی انبار شما قفسه بندی کنسول است.
این سیستم دندانه دار انعطاف پذیر به شما امکان می دهد وسایل طولانی مانند پروفیل و لوله کشی و همچنین وسایل تخت مانند صفحات چوب و فولاد و سایر اجزای سازنده حجیم را ذخیره کنید.

قفسه بندی کنسول ۱

قفسه‌بندی کنسول (Cantilever Rac) چیست؟

این نوع قفسه بندی امکان ذخیره و سازماندهی مواردی که به راحتی روی پالت ذخیره نمی شوند را فراهم می کند. در انبارها از برجستگی های کناری استفاده می شود که از بازوهای کنسول پشتیبانی می کند. این قفسه بندی اجازه می دهد تا وسایل با طول زیاد و وزن سنگین تر در چندین بازو به صورت افقی ذخیره شوند.
بازوهای کنسولی است و می تواند برای استفاده یک یا دو طرفه تنظیم شود. بسته به پوشش انتخاب شده ، می توان از قفسه ها در داخل خانه (روکش پلاستیکی یا رنگ آمیزی شده) یا فضای باز (گالوانیزه گرم) استفاده کرد.
تفاوت اصلی بین قفسه بندی کنسول و قفسه بندی پالت:
قفسه های پالت دارای قائم عمودی هستند که طول وسایل ذخیره شده را محدود می کنند. این بدان معنا نیست که قفسه های کنسول نمی توانند پالت های سنتی را ذخیره کنند. بسته به نیاز انبار خود، می توانید سیستم قفسه بندی کنسول را طوری تنظیم کنید که هم پالت های سنتی و هم وسایل بزرگ را ذخیره کند. با این حال، شما فقط می توانید پالت ها را در هر ردیف ذخیره کنید. اگر انبار شما جز پالت های سنتی قفسه های دیگری نیاز ندارد، هنوز هم می توانید از قفسه کنسول استفاده کنید اما از فضای شما به همان اندازه استفاده نمی کند.

قفسه‌های کنسول‌دار چگونه کار می کنند؟

یک قفسه کنسول از چهار جز اصلی تشکیل شده است:
• پایه
• رویه ها
• بازوها
• و تکیه گاه ها
پایه سنگین است و اغلب از فولاد ساخته شده است. پشتیبانی ای قوی ایجاد می کند و از قسمت زیرین قفسه امتداد می یابد تا وزن زیاد وسایل ذخیره شده را متعادل کند. ایستاده ها ستون های عمودی فوق العاده محکمی هستند که از بازوها پشتیبانی می کنند. خود بازوها “قفسه هایی” هستند که از دوطرف بصورت افقی وجد دارند آنها موجودی شما را ذخیره می کنند. بازو ها به پایه ها متصل می‌شوند و از آنها پشتیبانی می کنند تا قفسه ها قدرت بیشتری داشته باشند.

قفسه بندی کنسول ۲

قفسه‌بندی کنسول در دو نوع ارائه می‌شوند

کالاهای سبک و متوسط )نوع L و (S
برای نوع بار سبک تا متوسط ​​سیستم قفسه بندی کنسول شامل قائمه هایی با بازوهای کانتینر است که در فواصل 60 میلی متر بدون نیاز به پیچ قابل تنظیم است. بازوها و قفسه های کنسول به راحتی جمع و تنظیم می شوند، زیرا نیازی به پیچ و مهره ندارند.
کالاهای فوق سنگین )نوع( ES
مشبک کنسول برای کالاهای فوق سنگین با پیچ مونتاژ و تنظیم می شود. بازوها و قفسه های کنسولی با ارتفاع های مختلف قابل تنظیم هستند. بازوهای کنسول از پروفیل های فولادی IPE گرم تشکیل شده اند، که آنها را مقاوم می کند.

آیا قفسه‌های کنسول‌دار مناسب انبار من هستند؟

مزایای عمده قفسه بندی کنسول به نیاز ذخیره سازی شما بستگی دارد. اگر تجارت شما فقط محصولات کوچکی را ذخیره می کند که به راحتی روی پالت چیده می شوند، قفسه های کنسول ممکن است برای شما مناسب نباشد. قفسه های پالت گزینه های بیشتری برای آن نوع ذخیره سازی ارائه می دهند و امکان استفاده موثرتر از فضای موجود را فراهم می کنند.
آیا انبار شما وسایل بزرگتر را ذخیره می کند؟ یا در حال حاضر از انباشت کف برای وسایلی که روی پالت ها نیست استفاده می کند؟ قفسه های کنسول می توانند انعطاف پذیری لازم برای ذخیره سازی تمام کالاهای شما را فراهم کنند. نصب قفسه های کنسول آسان است، تنظیمات آن نسبتاً آسان است.

قفسه بندی کنسول

چه لیفتراک و برنامه‌ریزی‌ای برای قفسه‌های کنسول‌دار لازم دارم؟

چند نکته وجود دارد که باید هنگام در نظر گرفتن سیستم قفسه بندی کنسول بخاطر داشته باشید.
اول، شما باید لیفتراک مناسب داشته باشید. از آنجا که بازوهای یک کنسول فقط با یک اتصال به رویه ها پشتیبانی می شوند، در طول ممکن محدود هستند. اگر بازوها خیلی بلند باشند، قدرت خود را از دست می دهند. این بدان معنی است که انبار شما برای ذخیره موجودی خود به ردیف های بیشتری از قفسه های کنسول دار احتیاج دارد، که به معنی ردیف های باریک تر نیز می باشد. به لیفتراک هایی که از جلو رانندگی می کنند به ردیفی به اندازه کافی گسترده نیاز دارند که بتوانند وسایل بلندی را که ذخیره می کنید جابجا کنید. این امر باعث می شود فضای استفاده نشده زیادی برای مانور لیفتراک وجود داشته باشد. قبل از در نظر گرفتن محلول قفسه بندی کنسول، ابتدا باید لیفتراک جانبی یا لیفتراک چند جهته را در نظر بگیرید که معمولاً از قیمت بالایی برخوردار هستند.
در آخر شما میتوانید از متخصصین قفسه بندی در مورد قفسه بندی مناسب برای انبار خود کمک بگیرید تا بهترین انتخاب را براساس نوع محصول خود داشته باشید.

محصولات راک صنعتی

منبع: wh1.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.