قفسه، بسازیم یا بخریم؟

در این مقاله یکسری پیشنهاد ها در مورد مدیریت و مرتب کردن انباری به شما میدهیم. قفسه ها به شما کمک میکنند تا فضای مرتب تری داشته باشید و به سرعت به وسایل خود دسترسی داشته باشید و دیگر لازم نباشد وقت زیادی برای پیدا کردن آنها بگذرانید.شما دو انتخاب دارید که میتوانید قفسه پیش ساخته مورد نظر خودتان را به صورت آماده بخرید و فقط نصب کنید یا خودتان بسازید. به شما کمک میکنیم تا متوجه شوید که قفسه پیش ساخته برای شما مناسب است یا بهتر است بسازید. مزایا و معایب هر کدام را در ادامه بررسی میکنیم.

 

ساخت قفسه انباری

مزایا و معایب ساخت قفسه:

ساختن قفسه ها در بعضی مواقع میتواند برای شما مزایای زیادی داشته باشد. اما برای هر موقعیتی ممکن است مناسب نباشد.

مزایای ساخت قفسه ها:

 • قیمت کمتر-معمولا خریدن متریال ساخت قفسه ها ارزان تر از قفسه های آماده است. فقط مطمئن شوید تمام کتر ها را به درستی انجام میدهید
 • مناسب تر بودن-زمانی که خودتان قفسه هارا بسازید مطمئن هستید بیشتر نیاز هایتان را برطرف میکند و بیشتر با فضای شما و وسایلتان هماهنگی است.
 • با دوام بودن-قفسه های بادوام تری خواهید داشت زمانی که متریال با کیفیت و متناسب با نیازتان انتخاب کنید.
 • یافتن روشهای مناسب_با جستجو در اینترنت میتوانید اطلاعات و راهنمایی هایی که نیاز دارید را راحت تر پیدا کنید.که این روند به تازه کاران خیلی کمک میکند تا راحت تر انتخاب کنند.

افتخار کردن -زمانی که همه ی کار هارا از صفر تا صد خودتان انجام میدهید ؛قطعا باید به خودتان افتخار کنید.

قفسه پیش ساخته انباری

تا اینجا مزایا ی ساخت قفسه ها توسط خودتان را ذکر کردیم اما در ادامه تعدادی از معایب آن را میبینیم:

 • سخت تر شدن کار-خریدن قفسه ها به صورت آماده میتواند آسان تر و سریع تر باشد تا اینکه خودتان قفسه ها را بسازید.
 • تلف شدن وقتتان- از آنجا که مجبورید مواد و متریال مورد نیازتان را بخرید ، اندازه گیری کنید و بعد بسازید، زمان بیشتری نیاز دارید.
 • هزینه های اضافی احتمالی – ممکن است لازم باشد ابزارهای اضافی برای ساختن قفسه ها، خریداری کنید.
قفسه پیش ساخته انباری ۵۶۷

خریدن قفسه های آماده یا ساخت قفسه :

خریدن قفسه های اماده بسته به نیاز شما و فضای کافی و مناسبشان،ممکن است انتخاب شما باشند یا نباشند. مزایای قفسه های آماده و پیش ساخته را در ادامه میبینم:

 • سریعتر و آسان بودن-خریدن آن ها خیلی سریع تر استو میتوانید قفسه هارا خیلی سریع نصب کنید و حتی نیاز به داشتن دانش در مورد ساخت و ساز قفسه هم ندارید.
 • انعطاف پذیری-قفسه های پیشساخته تکه تکه هستند،که به شما اجازه میدهند آنهارا متناسب با فضایتان، نصب کنید.

مانند روش قبل،قفسه های پیش ساخته هم یکسری معایب دارند:

 • افزایش هزینه- خرید قفسه ها پیش ساخته نسبت به خرید متریال ساختشان

هزینه ی بیشتری دارد.

 • با دوام بودن-همان مقدار که هزینه میکنید،دریافت میکنید؛به طور مثال اگر قفسه ها با متریال ارزان ساخته شده باشند، ممکن است دوام لازم برای استفاده ی طولانی مدت را نداشته باشند.
 • متناسب بودن-قفسه های پیش ساخته نمیتوانند سفارشی باشند و باید متناسب با فضا و نیازتان قفسه ها را خریداری کنید که در هنگام نصب دچار مشکل نشوید.

برای اطلاع از انواع متریال قابل استفاده برای ساخت قفسه ها، که کاربری و استحکام مناسبی را به ما میدهند مقاله متریال ساخت قفسه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

 

قفسه انباری ۴۶۸

موارد دیگری که باید برای ساخت قفسه های انباری در نظر بگیرید

چند نکته وجود دارد که باید قبل از ساخت قفسه های خود در نظر بگیرید:

زمان-  اطمینان حاصل کنید که زمان کافی برای ساخت قفسه های خود را در یک یا دو روز دارید تا از اضافه شدن به هم ریختگی در گاراژ خود جلوگیری کنید.

متریال مناسب- بسته به جنس قفسه ها سعی کنید که از بهترین متریال و اتصالات و پیچ و مهره مناسب استفاده کنید. برای برخی قفسه ها از پیچ شش گوش و برای برخی دیگر بهتر است از انکر بولت استفاده نمایید.

زباله ها- زمانی که خودتان قفسه هارا میسازید زباله و گرد و خاک بیشتری تولید میکنید.

تصمیم اینکه از کدام نوع قفسه برای انباریتان استفاده کنید با شماست. صرف نظر از گزینه ای که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که همه چیز را دو بار اندازه می گیرید تا از هزینه های اضافی و دردسرهای آینده جلوگیری کنید.

برای آشنایی بیشتر با قفسه های انباری قفسه چین مقاله انواع قفسه های انباری را به شما پیشنهاد میدهد.

انواع قفسه انباری پیش ساخته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.