فرآیندهای انبارداری

در این مقاله به بررسی مراحلی که در انبار از ابتدای بارگیری تا تحویل انجام میگیرد اشاره میکنیم و اینکه چطور این عملیات را بهینه کنیم و به کارهایمان سرعت ببخشیم و از انجام کار های زمانبر جلوگیری کنیم.معمولا افزایش کیفیت از طریق ساده سازی روش های انجام کار حاصل میشود.

دریافت اولین فرآیند در فرایندهای انبارداری است و یکی از مهمترین آنهاست. برای انجام صحیح فرآیند دریافت، مدیران انبار باید بتواند تأیید کند که آیا محصول مناسب، در مقدار مناسب، در شرایط مناسب و در زمان مناسب دریافت کرده اند یا خیر.

فرايند انبارداری

دریافت

عدم اطمینان از درستی انجام این کار بر کلیه عملیات های بعدی تأثیر می گذارد. دریافت نیز شامل انتقال تمام مسئولیت های کالا به انبار است. و مدیران انبار این مسئولیت در مورد کالاهای دریافتی تا زمان حمل و نقل آنها بر عهده دارند. دریافت مناسب بار به شما امکان می دهد کالاهای آسیب دیده را فیلتر کرده و از پذیرفتن مسئولیت آنها جلوگیری کنید.
هدف از بهینه سازی فرآیند دریافت انبار، دریافت بار به طور موثر و صحیح و جلوگیری از تجمع بار ها در محل دریافت است. کامیون های حمل و نقل و نوار نقاله به شما امکان می دهد تا بارها را بارگیری کرده و سریعا به درون انبار انتقال دهید حتی بعضی مواقع انباشته شدن بارها در بیرون از انبار امکان خرابی بار را به همراه دارد. با استفاده از دستگاه های پیشرفته که قابلیت اندازه گیری وزن و ابعاد بسته ها و پالت ها را به طور خودکار دارند میتوان پردازش ها و مواردی که باید ثبت شوند را با سرعت بیشتر انجام داد. سرانجام، نرم افزارهایی مانند سیستم های مدیریت انبار و زمانبندهای تحویل بار ها به شما این امکان را می دهند تا با پیش بینی زمان دریافت بار و در نظر گرفتن تعداد کارمندان موردنیاز و تخمین مقدار زمانی که تحویل بار طول میکشد به کار خود سرعت دهید.

انتقال

کنار گذاشتن یکی دیگر از فرآیندهای انبارداری است و حرکت کالاها ازمحل دریافت به بهترین و مناسب ترین مکان ذخیره سازی انبار است. عدم قرار دادن کالا در ایده آل ترین مکان خود می تواند بهره وری عملکرد انبار را مختل کند. وقتی کالاها به درستی کنار گذاشته می شوند، مزایای زیادی به همراه خواهد داشت:
• بار با سرعت و کارآیی بیشتری ذخیره می شود.
• زمان حمل به حداقل می رسد.
• ایمنی کالا و کارمندان انبار تضمین می شود.
• از فضای انبار استفاده بیشتری میتوان داشت.
• یافتن، ردیابی و بازیابی بارها آسان تر و سریعتر است.
هدف از بهینه سازی فرایند انتقال، انتقال سریع کالاهای دریافت شده به محل مطلوب خود به روشی سریع، کارآمد و موثر است. نرم افزارهایی مانند سیستم های مدیریت فضا به طور خودکار فضاهای بهینه و مناسب بار دریافت شده را به ما به ما پیشنهاد میدهند تا محموله را در آن جا قرار دهیم و بعد از قرار گیری در نرمافزار ثبت میشود بنابراین هم در سرعت کار صرفه جویی کرده ایم و هم از نیروی انسانی کمتری بهره برده ایم.و کامندان انبار دیگر لازم نیست به دنبال فضای مناسب با محموله بگردند.و به راحتی در نرم افزار فضا های خالی انبار مشخص هستند.

ذخیره سازی

ذخیره سازی یکی دیگر از فرآیندهای انبارداری است که بعد از انتقال در آنجا قرار میگیرند. هنگامی که به درستی انجام شود، فضای موجود در انبار شما به درستی مورد استفاده قرار میگیرد وحتی فضای انبار به حداکثر میزان خود می رسد و بازده کار افزایش میابد.
بهینه سازی فرآیند ذخیره سازی در انبار فقط در صورت وجو همان نرم افزاری که در مرحله قبل ذکر شد امکان پذیر است. به طوری که این نرم افزار به طور خودکار میزان استفاده از ذخیره سازی انبار شما را محاسبه می کند و محل قرارگیری محموله های جدید را ثبت میکند. و باهر تغییر این نرم افزار وضعیت انبار را بروز رسانی میکند. بنابراین وجود این امکانات در انبار خیلی به شما کمک میکند.

جمع آوری

جمع آوری یکی دیگر از فرآیندهای انبارداری است که برای انجام سفارشات مشتری، محصولات انبارتوسط انبار داران جمع میشوند. از آنجا که این پرهزینه ترین فرآیند در انبار است، و حدود 55٪ از کل هزینه عملیاتی را شامل می شود، بهینه سازی در این فرایند به شما امکان می دهد هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و کارایی انبار خود را افزایش دهید. ساده سازی این فرآیند باید در کنار دقت و تمرکز باشد و در صورت بروز اشتباه در این مرحله رضایت مشتری از بین میرود.
یکی از راه های بهینه سازی فرآیند جمع آوری، استفاده از فن آوری های مناسب است. فناوری هایی مانند موبایل ها وابزار های کوچک پوشیدنی می توانند روند جمع آوری با رها را ساده تر کنند زیرا به انبارداران اجازه می دهد لیست های انتخاب را به صورت بی سیم مشاهده کنند، به سیستم ها اصلی که اطلاعات در آن ذخیره شده است در هر زمان دسترسی پیدا کنند و بارکد روی بار ها را در هرجای انبار اسکن کنند..و استفاده از روش ABC که در این مقاله توضیح داده ایم که چیدمان محصولات وبار ها را کنترل می کند، همچنین میتوان از نرم افزار هایی برای راهنمایی کارمندان در اجرای صحیح فرآیند چیدن استفاده کرد.

بسته بندی

بسته بندی فرآیند دیگری در انبار است که کالاهای انتخاب شده را در یک سفارش فروش بسته بندی میشوند. و آنها را برای استفاده و تحویل به مشتری آماده می کند. یکی از وظایف اصلی بسته بندی این است که اطمینان حاصل شود که زمان خروج محصولات از انبار، خسارات به حداقل می رسد. و آسیبی در طی زمان حمل و نقل به آن ها وارد نمیشود.علاوه بر این، بسته بندی باید به اندازه کافی سبک باشد تا وزن کالا را افزایش ندهد. و همچنین باید کیفیت خوبی داشته باشد که مورد توجه مشتری قرار گیرد.
بهینه سازی فرآیند بسته بندی می تواند با استفاده از نرم افزاری برای راهنمایی افراد در انجام کارها انجام شود. به شرطی که یک سیستم بسته بندی تمام داده های لازم مانند ابعاد و وزن را داشته باشد، سیستم می تواند به طور خودکار نوع و مقدار مواد بسته بندی را که باعث می شود کالا ایمن بماند و هزینه های بسته بندی پایین باشد، تعیین کند.

حمل و نقل

حمل و نقل آخرین فرآیند انبار است و آغاز سفر کالاها از انبار تا به دست مشتری برسد. حمل و نقل تنها در صورت مرتب سازی و بارگیری سفارشات مناسب وارسال به مشتری مناسب،و طی کردن مسیر حمل به صورت ایمن و بدون مشکل و درنهایت تحویل به مشتری موفقیت آمیز خوانده میشود. فرآیندهای قبلی، مانند دریافت، انتقال،جمع آوری و بسته بندی نیز برای موفقیت حمل و نقل بسیار حیاتی هستند و تاثیر زیادی در انجام موفقیت آمیز و ایمن فرایند حمل و نقل دارند.
برای بهینه سازی روند حمل و نقل، داشتن سیستم های نرم افزاری برای ساده سازی بسیاری از کارها بسیار مهم است.و دیدیم که در مراحل قبلی هم بسیار تاثیر گذار بودند. سیستم های مدیریت انبار به شما امکان می دهد از مقدار مناسبی از منابع و در زمان درست استفاده کنید. همچنین میتوانید برنامه حمل و نقل بار ها را از راه دور کنترل کنید تا زمانی که به دست مشتری میرسد.و از تحویل درست و به موقع آن اطمینان حاصل کنید.

منبع: cyzerg.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *