قفسه بندی انبار

انبار یکی از بخش های مهم برای شرکت ها و کارخانه ها می باشد .محصولات در انبار ها باید بطور منظم و قابل دسترس سریع و آسان باشد و بر اساس سیستم صحیح طبقه بندی و تنظیم گردد.
برای موفقیت در کسب و کار نیاز است که اطلاعات جامع و کاملی از محصولات انبار خود داشته باشید به همین دلیل سیستم مدیریت انبار و قفسه بندی مناسب برای انبار ها بسیار حائز اهمیت است.
شما باید اطلاعات کافی در مورد انواع قفسه بندی و درخواست های خود داشته باشید تا بتوانید بهترین طرح را برای انبار خود پیاده کنید.

قفسه بندی انبار

برای طراحی یک انبار ساده تعداد زیادی از منابع، برنامه ریزی و تجربه لازم است.
با توسعه راه حل های نوآورانه برای کمک به انبارها در استفاده حداکثر از فضا، طراحی ها همچنان بهبود می یابند. سیستم های جمع آوری انبار گزینه های مختلفی دارند که بسیاری از آنها قابل تنظیم هستند و به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا بتوانند نیازهای انبار در حال رشد را داشته باشند. اما، انتخاب طرحی که متناسب با زیرساخت های موجود باشد می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. این چهار نکته به شما کمک می کند تا از طرح های انبارداری انبار هوشمند برای افزایش کارایی استفاده کنید:

۱. از فضای عمودی خود استفاده کنید

حفظ و افزایش فضای ذخیره‌سازی عمودی انبار ممکن است یک پیشنهاد معمول باشد، اما این یک عنصر اساسی در طراحی زیرساخت است.
روش های مختلفی برای اجرای این کار وجود دارد، صرف نظر از نوع انبار کردن به عنوان مثال، افزودن کفپوش های میان طبقه به سیستم قفسه بندی موجود می تواند فضای بیشتری از کف تا سقف ایجاد کند و قابلیت دسترسی به موجودی قفسه بندی شده را افزایش دهد. حداکثر استفاده از فضای عمودی همانطور که گفته شد، مسئله بسیار مهمی است.
استفاده از فضای عمودی انبار این امکان را به شما می‌دهد که محصولات بیشتری را در انبار خود نگهداری کنید و باعث کاهش هزینه های شما می‌شود برای پیاده سازی این طرح می‌توانید از قفسه های مناسب استفاده کنید.
اجزای قفسه پالت را می توان با سیستم عامل کار ترکیب کرد و یک عنصر طراحی کاملاً قابل تنظیم را ایجاد کرد که می تواند برای ارتفاع و قابلیت دسترسی ایده آل پیکربندی شود.

قفسه بندی انبار - ۱

۲. برای طراحی مناسب نیاز به تغییر زیرساخت نیست

البته، همه سیستم های جمع آوری انبار متناسب با ابعاد و یا فرایندهای انبار شما ساخته نشده اند، اما این بدان معنا نیست که شما برای یک طراحی جدید نیاز به تغییر ساختار خود دارید. محبوب ترین سیستم های قفسه بندی، قفسه های پالت استاندارد، اغلب “بسیار انعطاف پذیر” قلمداد می شوند، اما بسیاری فراموش می کنند که این طرح ها نیاز به راهروهای از پیش تعیین شده دارند تا امکان دسترسی به لیفتراک را فراهم کنند.

قفسه چین در مقاله ای به دلایل نیاز به پالت در انبار های بزرگ صنعتی پرداخته که می‌توانید مطالعه کنید.

نیاز به پالت در قفسه بندی انبار

۳. ترکیب محصولات خود را بیش از هر چیز دیگری در نظر بگیرید

همانطور که گفته شد، هرگز نباید گزینه “یک اندازه متناسب برای همه” در مورد طرح های انبار کردن وجود داشته باشد. متناوباً، هر سیستم باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا حداقل تا حدی متناسب با نیازها و فرایندهای ذخیره سازی موجودی تسهیلات باشد. ترکیب محصول خود را در نظر بگیرید قبل از اینکه حتی به فکر انتخاب یک سیستم رکینگ خاص باشید، ابتدا باید نگاهی دقیق به همه محصولات موجود و محصولاتی که در آینده در انبار ذخیره می شود، داشته باشید.
با اتمام این کار، باید توجه ویژه ای به مشخصات محصول و روش های تاسیس انبار داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید سیستمی که انتخاب کرده اید خواسته های شما را تامین می‌کند.

قفسه بندی انبار - ۳

۴. سیستمی را پیدا کنید که به شما دسترسی آسان به محصولات را ارائه می‌دهد

وقتی نوبت به ذخیره سازی موجودی می رسد، تمام مدیران انبار باید این موارد ضروری را در لیست “خواسته های” خود بنویسند:
• دسترسی؛
• دید؛
• و جریان هوا / تهویه
بدون این سه عنصر مهم، مدیران انبار و همکاران می توانند وقت با ارزشی را برای دستیابی و جستجوی موجودی کالا، یا حتی جایگزینی موارد آسیب دیده تلف کنند. برای تضمین این که این اتفاق در انبار شما رخ ندهد، ابتدا یک طرح قفسه بندی را طراحی کنید و در مورد انواع سیستم های قفسه بندی که در دسترس شما است مطالعه کنید.
به عنوان مثال، اگر تاسیسات شما تا حدودی زیرساخت مستقر داشته و به طراحی سیستم قفسه بندی نیاز دارد که از فضای عمودی شما استفاده کند، یک سیستم قفسه بندی چند لایه را در نظر بگیرید .نکته جالب در مورد این سیستم خاص این است که به شما امکان دسترسی آسان و تغییرات آسان را می دهد.
طراحی انبار کار سختی نیست فقط به یاد داشته باشید که راز افزایش کارایی انبار استفاده از سیستم قفسه بندی مناسب با کار شماست.
پس از نهایی کردن طراحی قفسه انبار، انتخاب برچسب های قفسه انبار مناسب، روند جمع آوری و موجودی کالا را ساده می کند کارایی را افزایش می‌دهد.

برای مدیریت بهتر انبار های بزرگ نیاز به سیستم مدیریت انبار و تجهیزات مورد نیاز این کار دارید، قفسه چین در مقاله سیستم مدیریت انبار به این موضوع پرداخته است که می‌توانید مطالعه کنید.

مدیریت قفسه بندی انبار

محصولات قفسه انباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.