طبقه میزانسن

طبقه میزانسن، طبقه وسط بین طبقات اصلی انبار است و بنابراین به طور معمول در طبقات کلی یک ساختمان محسوب نمی شود. غالباً، یک میزانسن سقف کوتاهی دارد و به شکل بالکن طراحی می شود.

طبقه میزانسن

کاربرد طبقه میزانسن

در صنعت، طبقه های میزانسن، طبقه های موقت/غیر دائمی هستند که معمولاً در داخل ساختمان ها نصب می شوند و بین دو داستان اصلی دائمی ساخته شده اند. این سازه ها معمولاً به صورت آزاد بوده و در بیشتر موارد قابل جابجایی مجدد هستند. سازه های میزانسن که به صورت تجاری فروخته می شوند، به طور کلی از سه ماده اصلی ساخته شده اند؛ فولاد ، آلومینیوم و فایبرگلاس.

کفپوش یا کف‌سازی یک میزانسن با توجه به کاربرد آن متفاوت است اما به طور کلی از لایه زیرین b-deck و کف‌پوش چوبی با لایه زیری ساخته شده از آلومینیوم یا فایبرگلاس می باشد.

طبقه میزانسن

از میزانسن اغلب در انبارها یا فروشگاه های بسیار برزگ و فضاهای مشابه برای ذخیره سازی ابزار یا مواد و محصولات استفاده می شود. سقف بلند مغازه برای یک نیم طبقه ایده آل است و می توان دفاتر را در زیر یا بالای آن قرار داد.

میزانسن ها اغلب در عملیات صنعتی مانند انبارداری ، توزیع یا تولید مورد استفاده قرار می گیرند. این مکان ها سقف های بلندی دارند و اجازه می دهند از فضای بلا استفاده در اندازه یک مکعب عمودی استفاده شود.

طبقه میزانسن معمولا در چه مکان‌هایی استفاده می شود؟

متداول ترین کاربرد طبقه میان طبقه برای انبارداری است و معمولا از ترکیبی از قفسه های کوتاه و بلند در زیر و بالای کف برای این کار استفاده میشود. بسیاری از مشاغل از یک طبقه برای یک منظور استفاده می کنند. برای مثال انبارداری طبقه اول و طبقه دوم برای دفتر. کف های میزانسن توسط تجارت در طیف گسترده ای از بخش ها استفاده می شود و به دلایل مختلف. یک نکته مشترک در همه آنها این است که این مشاغل قادرند با استفاده از یک یا چند سطح میزانسن ، فضای خود را به روشی کارآمد به حداکثر برسانند.

میزانسن های اداری را می توان در انبار و محیط کارخانه ساخت و با استفاده از پارتیشن های کامپوزیت یا استیل به همراه شیشه می توان یک محیط کار مناسب را برای کارمندان ایجاد کرد. کلیه امکانات رفاهی مانند غذاخوری و توالت می توانند بخشی از دفاتر مستقل باشند.

از دیگر کاربردهای میزانسن می توان به افزایش فضای تولید، بسته‌بندی، مرتب‌سازی و غیره اشاره کرد.

 

“این اغلب کمبود فضاست است که مانع از رشد تجارت می شود.” کم هزینه‌ترین گزینه برای جابجایی می تواند یک طبقه‌‌ی میان طبقه باشد.

مطلب مرتبط: انواع راک صنعتی

طبقه میزانسن برای انبارداری

– افزایش ظرفیت انبارداری در فضاهای تجاری

– ذخیره سازی تجهیزات یا وسایل خاص یا خطرناک

– ادغام با سیستم‌های راک به منظور افزایش کارآمدی

– افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی موجود و استفاده حداکثری فضا

طبقه میزانسن برای دفاتر اداری

– افزودن فضای ذخیره سازی کارآمد به یک دفتر کار

– افزایش فضا برای کارمندان و بخش‌های مختلف

– افزایش بهره وری با بهبود محیط کار

طبقه میزانسن برای بخش تولید

طبقه میزانسن

– افزایش ظرفیت عملیات تولید

– فضای اضافی برای نگهداری کالا، محصولات و مواد

مزیت طبقه میزانسن

چه یک انبار برای یک شرکت داشته باشیم چه یک انبار برای یک تجارت کوچک، لازم است برای صرفه‌جویی و استفاده بیشتر از انبار، بستر میزانسن را انتخاب کنیم. مزیت طبقه میزانسن این است که می‌توان آن را مونتاژ کرد. حتی زمانی که محیط انبار به اندازه کافی بزرگ باشد و ارتفاع فضا محدود باشد. ساختار کلی سکوی میزانسن مونتاژ شده است و نیازی به جوشکاری این طبقات در محل نیست.

در طبقه‌های میزانسن، کالاها را می‌توان با آسانسورهای هیدرولیکی و آسانسورهای باری از پله‌ها بالا و پایین برد. ضخامت تخته های استفاده شده را می توان بر اساس ظرفیت بارگیری در هر متر مربع بستگی به درخواست مشتری تولید کرد.

نقطه اتصالات طبقه‌های میزانسن از ظرفیت بارگیری بالایی برخوردار است و می تواند متناسب با نیاز واقعی انبار به صورت یک طبقه بین دو طبقه یا چند طبقه ساخته شود.

ساخت طبقه‌های میزانسن مانند ساخت یک ساختمان دو،سه و چهار طبقه بلند در یک فضاست. با این کار از کل ظرفیت انبار برای زخیره‌سازی محصولات استفاده می شود و فضای زخیره‌سازی افزایش می‌یابد.