8 نشانه خرابی قفسه پالت

مهم نیست که چقدر قفسه پالت را با دقت طراحی می‌کنید و چقدر کارکنان خود را آموزش می‌دهید، انبار شما یک محیط خطرناک است. لیفتراک‌ها مرتباً بارها را بین قفسه‌ها جابجا می‌کنند و گاهی به قفسه‌های پالت برخورد می‌کنند که باعث خرابی قفسه پالت می‌شود.

این تأثیرات -حتی جزئی‌ترین آن‌ها- می‌تواند تمامیت ساختاری سیستم قفسه شما را به خطر بیاندازد. به همین دلیل است که ایمنی بارها و کارکنان بسیار مهم است و شما باید هفتگی قفسه‌های پالت را بررسی کنید.

خرابی قفسه پالت

آسیب دیدگی‌های شدید به راحتی تشخیص داده می‌شود. به عنوان مثال، اگر متوجه یک ستون شکسته، پیچ خورده یا خم شده شدید، باید فوراً آن را تعمیر یا تعویض کنید. با این حال، تشخیص برخی از آسیب‌ها دشوارتر است. در این مقاله برخی از علائم هشدار دهنده رایج در مورد خرابی قفسه ذکر شده است.

نشانه های خرابی قفسه پالت

1. هم‌تراز نبودن. هنگام نگاه کردن به ردیف قفسه‌ها، مراقب هر گونه مشکل ترازی باشید. یک ردیف کج می‌تواند ناشی از برخورد لیفتراک یا نصب نادرست قفسه پالت باشد.

2. فرورفتگی یا شل‌شدن قطعات و اتصالات. حتی یک برخورد جزئی می‌تواند باعث شل شدن تیرها، مهاربندها یا اتصالات شود و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

خرابی قفسه پالت- خم شدگی پایه‌ها

3. قفسه‌های چین خورده یا خمیده. حتی یک چین جزئی یا خم در تیرهای عمودی می‌تواند قدرت قفسه را تضعیف کند. برای بررسی آسیب از یك شاغول استفاده كنید و تیر آسیب دیده با انحراف بیشتر از نیم را جایگزین كنید.

4. انحراف در تیرک. در تیرهای افقی خم شدن یا افتادگی زیاد اتفاق می‌افتد، که می‌تواند ناشی از وزن زیاد بارهای روی طبقه باشد. بار را برداشته و این دسته از تیرها را تعمیر یا تعویض کنید. 

انحراف در تیرک قفسه پالت

مطلب مرتبط: دلایل نیار به پالت

5. گیره‌های ایمنی گم شده. تیرک‌های سیستم قفسه پالت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ گیره ایمنی گم نشده باشد و همه سرجای خود باشند. در صورت وجود هر گونه مشکلی آن‌ها را با گیره‌های ایمنی جدید تعویض کنید و/یا فوراً پین‌های قطره‌ای را نصب کنید. مطمئن شوید که گیره‌های ایمنی به درستی نشسته‌اند.

6. پایه فولادی مهارنشده یا پاره شده. همه قفسه‌ها باید محکم به زمین متصل شوند. اطمینان حاصل کنید که تمام صفحات پایه به ستون جوش داده شده و به بتن متصل شده‌اند. در صورت مشاهده هرگونه آسیبی در این نقاط‌، بلافاصله تعمیرات یا تعویض‌های لازم را انجام دهید.

7. زنگ زدگی. زنگ زدگی یا خوردگی یکی از نشانه های خرابی قفسه پالت است که می‌تواند قدرت قفسه را در طول زمان تضعیف کند. برای جلوگیری از حوادث ناشی از زنگ زدگی، این قفسه‌های آسیب دیده را تعویض کنید. نصب قفسه پالت در فضای باز، آن‌ها را مستعد زنگ زدگی می‌کند.

8. بست‌های خم شده. بست‌های افقی و مورب معمولاً هنگام بارگیری محصول روی قفسه آسیب می‌بینند. مراقب آسیب‌های بزرگتر از 1.27 سانتی‌متر در هر جهتی باشید.

بست منحرف شده قفسه پالت

توجه!

علاوه بر صدماتی که لیفتراک بوجود می‌آورد‌، بارگذاری بیش از حد، علت مهمی در ساییدگی قفسه پالت است. برای افزایش عمر سیستم قفسه‌بندی و اطمینان از ایمنی کارکنان و محصولات خود، رعایت دستورالعمل‌های ظرفیت بارگیری هر قفسه ضروری است. توصیه می‌کنیم علائم ظرفیت را روی هر قفسه قرار دهید.

بیشتر آسیب‌دیدگی‌های قفسه‌ها با گذشت زمان بدتر می‌شوند. به عبارت دیگر، یک مشکل جزئی که برطرف نشده است می تواند منجر به یک مشکل بزرگ شود. علاوه بر بازرسی‌های هفتگی، آموزش کارکنان برای ایمنی انبارها ضروری است. کارگران خود را تشویق کنید تا هر مشکلی را که پیدا می‌کنند گزارش دهند تا بلافاصله برطرف شود.

ایمنی دغدغه اصلی ما در قفسه چین است. ما مجموعه‌ای از محصولات ایمن و ارزان، اما بسیار کاربردی، را ارائه می‌دهیم.