تفاوت قفسه فروشگاهی و انباری

مهمترین ابزار فروشگاه قفسه است. یکی از مهم ترین چیزهایی که همه فروشگاه ها به آن نیاز دارند، زیبا جلوه دادن یک فروشگاه است و این کار با قفسه انجام می شود. در نتیجه، قفسه ها می توانند فروش شما را با توجه به سفارش و ترکیبی که به فروشگاه ها می آورند، به طور موثر افزایش دهند. قفسه های ذخیره سازی فلزی بوده و با توجه به موقعیت مکانی و نوع انباری که قرار است راه اندازی شود طراحی شده اند. باتوجه به متریالی که دارند، آنها ساختار متفاوتی خواهند داشت.

انباری قفسه

قفسه فروشگاهی

قفسه های سوپرمارکت قفسه هایی هستند که کالاها در سوپرمارکت در آن قرار می گیرند. با بهبود سطح زندگی مردم، سوپرمارکت ها به محل اصلی خرید مردم تبدیل شده اند و توسعه سوپرمارکت ها باعث توسعه قفسه سوپرمارکت ها نیز شده است.

قفسه های سوپرمارکت انواع مختلفی دارند. با توجه به اندازه سوپرمارکت، سه دسته اصلی وجود دارد: قفسه های بزرگ سوپرمارکت، قفسه های کوچک سوپرمارکت ها و انواع دیگری از قفسه‌ها که به صورت استند در فروشگاه‌ها به چشم می‌خورند که باعث راحتی  خریداران می‌شود.

مزایای قفسه های سوپرمارکت: استفاده از قفسه های سوپرمارکتی  برای نمایش محصولات می تواند به طور موثر از رطوبت، گرد و غبار، سرقت و آسیب برای بهبود کیفیت ذخیره سازی مواد جلوگیری کند. استفاده از قفسه ها برای نمایش محصولات می تواند به طور موثر از فضای تجاری محدود استفاده کند و محصولات را به شیوه ای سازمان یافته سازماندهی کند. این یک مزیت مدیریتی هم هست که به مشتریان امکان می دهد اطلاعات محصول را در یک نگاه ببینند و اطلاعات محصول را در سریع ترین زمان ممکن به مشتریان منتقل کنند، از طریق نمایش محصول، تصمیم خرید را تحریک و تقویت می‌کند و احتمال خرید را افزایش می‌دهد و از آنجایی که همه افراد تجربه دارند اینطور است که زمانی که وارد فروشگاه بزرگی می‌شوید نیازهای خود را به یاد می‌آورید و حتی ممکن است محصولاتی را خریداری کنید که نیازی نداشته‌اید. بنابراین قفسه٬های فروشگاهی به بالا رفتن درصد فروش کمک خواهد کرد. در صورتی که شماهم صاحب فروشگاهی هستید به شما پیشنهاد می‌کنید از قفسه‌های فروشگاهی مناسب استفاده کنید و در صورتی که با انواع این قفسه ها آشنایی ندارید مطلب مرتبط با قفسه‌های فروشگاهی را مطالعه فرمایید تا با انواع و ویژگی های آنها به طور کامل آشنا شوید.

سیستم راک صنعتی انتخابی

قفسه های فروشگاهی، می توانند دوطرفه باشند

در وسط فروشگاه می توانید یک قفسه دو طرفه را به شکل جزیره ترتیب دهید. این نوع قفسه بسته به نوع فروشگاه دارای ارتفاع و اندازه های متفاوتی می باشد. با توجه به ساختار فضایی می توان طول این نوع قفسه ها را کوتاهتر از قفسه های دیگر در نظر گرفت. این ارتفاع برای ایجاد فضای دید برای مشتریان و جلوگیری از دید سایر فضاهای ذخیره سازی در نظر گرفته شده است.

قفسه دو طرفه به دلیل دید خوب و دسترسی مشتریان از دو طرف گزینه مناسبی برای قرار دادن در وسط فروشگاه است. انواع مختلف قفسه دو طرفه بسته به نوع فروشگاه و بار مورد انتظار ساخته و روانه بازار می شود. به عنوان مثال می توان از نوع چوب در مغازه ها یا کتاب فروشی ها استفاده کرد که به دلیل مناسب بودن با نوع کالا در زیبایی فروشگاه تاثیر دارد. وزن قفسه ها یکی از مهم ترین مواردی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد.

قفسه های فولادی دو طرفه به دلیل استحکام بیشتر در خرده فروشی ها مورد استفاده قرار می گیرند. نکته مهم دیگر در مورد قفسه های دو طرفه اندازه آنها و به خصوص ارتفاع این قفسه ها است. از آنجایی که محل اصلی این تجهیزات در وسط فروشگاه است، انتخاب قفسه های بلند باعث خراب شدن دید مشتری و در نتیجه نمای بیرونی فروشگاه می شود. بنابراین قفسه های دو طرفه عموما با ارتفاع کمتری نسبت به طرح های یک طرفه ساخته می شوند.

سیستم راک صنعتی درایوین

استندها به چه صورت قرار می گیرند؟

استندهای فروشگاهی با وزن سبک و طرح های متنوع برای تجهیز بسیاری از مغازه ها کاربرد فراوانی دارند. بر خلاف انواع قفسه های فروشگاهی که به دلیل ماهیت و نوع کاربری، امکانات محدودی برای ایجاد تنوع در طراحی و ظاهر خود دارند، استندهای فروشگاهی را می توان به روش های مختلفی طراحی کرد و همچنین ساخت. به عنوان مثال می توان پایه های مخصوص چاشنی هایی مانند سس سالاد را بزرگتر تهیه کرد که برای مشتریان و بینندگان بسیار جذاب است.

بنابراین استفاده از این گروه از تجهیزات فروشگاهی تنها به فروشگاه های مواد غذایی محدود نمی شود و بسیاری از انواع دیگر فروشگاه ها مانند فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی می توانند برای تجهیز محل خود از آن بهره مند شوند. علاوه بر این وزن سبک و جابجایی آسان این محصولات امکان استفاده از آن ها را در قسمت های مختلف فروشگاه فراهم می کند.

از آنجایی که قفسه های فروشگاهی به طور کلی قابل مشاهده هستند و اکثر مشتریان هنگام مراجعه به فروشگاه ها این قفسه را مشاهده می کنند، این مکان مناسبی برای نمایش تبلیغات است. برای این منظور معمولاً این استندها به گونه ای طراحی می شوند که فضای خالی از بدنه محصول برای تبلیغات در نظر گرفته شود. همانطور که در بالا توضیح داده شد در طراحی و تولید استند فروشگاهی باید تجربه و تخصص سازنده را در نظر بگیرید.

سیستم راک صنعتی قفسه دوبل عمیق

معرفی قفسه بندی انبار

قفسه های انبار یکی از مهم ترین و ضروری ترین وسایل مورد نیاز در انبارهای فروشگاهی بزرگ، کارخانجات و سایر مکان هایی است که محصولات مختلف در آنها عرضه می شود. علاوه بر استاندارد بودن قفسه های انباری یکی از پرطرفدارترین خدمات شرکت های فضاسازی، طراحی، ساخت و نصب سیستم های قفسه بندی در نقاط مختلف کشور بر اساس اصول خاصی انجام می شود و در این زمینه بسیار کارآمد است. امروزه استفاده از قفسه های بزرگ و کوچک در طرحی خاص با متریال، رنگ و اندازه های مختلف یکی از فعالیت های مهم و اساسی در ساماندهی فضای انبارهای بزرگ و کوچک می باشد.

بازسازی انبار یکی از روش های جدید و پرکاربرد طراحی سازه است که می تواند ضمن تامین فضای مناسب و فضای قابل استفاده، مشکل بارگیری بار، تجهیزات و محصولات را در کارخانه ها، فروشگاه ها و مراکز خرید بزرگ حل کند. نقش بسزایی در طبقه بندی و چیدمان اولیه تجهیزات و کالاهای موجود در انبار دارد، با استفاده از سبک ها و انواع انبارهای موجود در انبار، محصولات موجود در انبار را می توان بر اساس کد، دسته بندی حروف و اعداد مختلف، طبقه بندی کرد. می توان از یک قفسه انبار کوچک برای ایجاد فضایی کوچک، محیطی مرتب، بزرگ و زیبا استفاده کرد.

قفسه های ذخیره سازی بزرگ یک ایده عالی و پر استقبال در سال های اخیر است که قادر است مکانی بسیار کاربردی و مناسب برای نگهداری تجهیزات به خصوص در انبارهای بسیار بزرگ فراهم کند. در طراحی و نصب قفسه های انبار، دقت در نوع قفسه ها، وزن و محل قرارگیری آنها از مسائل بسیار مهم و مهمی است که نیاز به یک فرد مجرب دارد و توسط مهندسان و افراد مجرب در شرکت ها انجام می شود.

در صورتی که شماهم صاحب انبار یا فضای ذخیره سازی برای خانه یا فروشگاه خود نیاز دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم از قفسه‌های انباری مناسب استفاده کنید و در صورتی که با انواع قفسه های انباری آشنایی ندارید مطلب مرتبط با قفسه انباری را مطالعه فرمایید تا با انواع و ویژگی های آنها به طور کامل آشنا شوید.

سیستم راک صنعتی پالت

مزایای قفسه های انبار

اولین مرحله در ساخت و نصب قفسه های انبار، ارزیابی فضای موجود در محیط انبار است که توسط مهندسان سازه و مسئولان شاغل در شرکت های فضاسازی انجام می شود. در مرحله بعد، مواد قفسه انتخاب می شود، برش شروع می شود و رنگ آمیزی قفسه انجام می شود. در مرحله نهایی آماده سازی، نصب قفسه ها و نصب آنها در فضای انبار توسط پرسنل مسئول این کار انجام می شود. لازم به ذکر است که قیمت ها و هزینه های پرداختی برای قفسه های انبار بسته به مواد و عوامل دیگر متفاوت است.

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از قفسه هایی با اندازه های مختلف نظم بخشیدن به فضای داخلی انبار به خصوص بزرگ است. نگهداری کالاها و تجهیزات در انبارهای بالاتر از سطح زمین برای کاهش ورود رطوبت، قرار دادن در سطوح مناسب و ایمن برای کاهش صدمات و آسیب به کالاها است. جداسازی و دسته بندی تجهیزات در انبارهای بزرگ، صورتحساب موجودی انبار و بارگیری محصولات و کالاها برای جابجایی آسان از مکانی به مکان دیگر از دیگر مزایای مهم و بسیار اساسی قفسه بندی انبار است. به طور کلی کاربردهای مختلف مربوط به نصب قفسه های ذخیره سازی در چند دسته کلی قرار می گیرند.

سرپناه انبارهای مختلف با توجه به موقعیت انبار، نوع تجهیزات و بارهای انباشته شده، وزن بارهای انباشته شده و حجم محصولات ذخیره شده کاملاً متفاوت بوده و به روش های مختلفی محقق می شود. امروزه بسیاری از شرکت های فضاسازی در اروپا، قفسه های انباری مختلفی را بر اساس جدیدترین روش های سازه ای ساخته اند و هزینه های متفاوتی را پرداخت نخواهند کرد. برای این کار می توانید به شرکت های مختلف قفسه سازی مراجعه کنید و با اعزام تکنسین ها و کارگران آموزش دیده و طراحان مجرب نوع قفسه ها، تعداد آنها و نحوه نصب قفسه های انبار را بدانید.

معایب اصلی قفسه های انبار به نوع قفسه های انتخابی بستگی دارد و در صورت استفاده از قفسه های آهنی و فلزی به خصوص در مناطق مرطوب و انبارها احتمال زنگ زدگی و پوسیدگی در این نوع قفسه ها بسیار زیاد است. یکی دیگر از معایب قفسه های انبار محدود کردن فضای جابجایی کارگران انبار و سایر کارگران است که نیاز به نصب و طراحی بسیار مناسب با توجه به فضای مورد نظر دارد. شکل بسیار متداول قفسه بندی در انبارها نیز نیاز به استفاده مداوم از آسانسور و جرثقیل پل برای پایین آوردن محموله و کالاهای قرار داده شده در قفسه های بالایی انبار است. اما باید گفت که قفسه‌های انباری در ساماندهی انبارهای مختلف و بسیار بزرگ بسیار ضروری و کمک کننده هستند.

تفاوت های قفسه بندی در انبار و فروشگاه

در ساخت قفسه های انبار از طرح های خاصی برای افزایش استحکام آنها استفاده می شود، زیرا باید وزن بیشتری را نسبت به قفسه های فروشگاه ها تحمل کنند. به عنوان مثال استفاده از آرماتورهای افقی و عمودی یا اریب یکی از راهکارهای افزایش ظرفیت قفسه است. ظروف انباری به طور کلی از نظر تحمل وزن به سه دسته سبک، نیمه سبک و سنگین تقسیم می شوند.

از آنجایی که قفسه های سنگین برای چیدمان اقلام بزرگ و سنگین استفاده می شوند، طراحی خاصی دارند که بالا بردن و قرار دادن بار را با لیفتراک یا جرثقیل پالت دستی آسان می کند. ضمناً این قفسه ها با کف یا پالت ساخته می شوند و ضخامت آن در مدل های کف دار بنا به نیاز مشتری قابل تغییر است.

از آنجایی که کیفیت محصولات نگهداری شده در انبارها تا حد زیادی به نحوه چیدمان آنها در مکان ها بستگی دارد، استفاده از تجهیزات مناسب و رعایت دستورالعمل های نگهداری برای دستیابی به این هدف ضروری است. عدم پیروی از این دستورالعمل ها یا استفاده از تجهیزاتی که برای دسته بندی محصول مناسب نیستند، می تواند منجر به آسیب و زیان مالی محصول شود. خدمات نصب و راه اندازی در محل از دیگر مواردی است که با توجه به خاص بودن این نوع تجهیزات، انتظار می رود برای اطمینان از صحت، توسط تامین کنندگان و سازندگان فروشگاه های تجهیزات ارائه شود.

امیدواریم به خوبی با تفاوت قفسه های فروشگاهی و انباری آشنا شده باشید. همان طور که دید بین این دو مورد تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد. اگر قصد خرید قفسه های فروشگاهی و یا انباری را دارید می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید و در خواست خود را ثبت کنید. قطعا بهترین ها را برای شما تولید می‌کنیم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.