بهترین چوب ها برای قفسه چوبی

قبل از ساختن قفسه های چوبی، باید بدانید که می‌خواهید کجا و چگونه از آنها استفاده کنید. با ما همراه باشید تا با برخی از بهترین چوب ها برای قفسه های چوبی آشنا شوید. اگر قصد دارید برای نشان دادن تزیینات کوچک و سبک در اتاق نشیمن خود از قفسه ها استفاده کنید، بیشتر به فکر طراحی و رنگ چوب باشید تا استحکام آن. با این حال، اگر قرار است از قفسه ها برای نگهداری اشیا سنگین مانند کتاب یا لوازم خانگی استفاده کنید، باید مقاومت و پایداری چوب را در صدر لیست قرار دهید. 

بهترین چوب ها برای قفسه بندی

چوب راک

کاج یکی از ارزان‌ترین و محبوب‌ترین چوب‌های نرم در بازار است. این نوع چوب به راحتی قابل استفاده، رنگ آمیزی و طراحی است، بنابراین برای افرادی که تازه شروع به یادگیری ساخت قفسه های چوبی می کنند بسیار مناسب است. اگرچه کاج چوبی سفت و محکم است، اما اگر قصد دارید اشیای سنگین را در قفسه های خود قرار دهید، نباید از این چوب استفاده کنید، زیرا کاج به راحتی خم می شود یا دچار فرورفتگی میشود.

بهترین چوب ها برای قفسه بندی

تخته سه لا

تخته سه لا یکی دیگر از بهترین چوب برای قفسه های چوبی است. این چوب تولید شده در درجه‌های مختلفی موجود است که این درجه‌ها میزان صافی و ظاهر (یا کمبود) گره ها را در سطح تعیین می کند. دلیل دیگر ایده آل بودن این نوع چوب برای قفسه بندی چوب ، استحکام بالا در برابر قیمت پایین آن، در مقایسه با انواع دیگر چوب است. تخته سه لا بیشتر برای مبلمان ایده آل است اگر می خواهید برای ساختن قفسه از آن استفاده کنید، بهتر است از درجه B یا C این نوع چوب استفاده کنید.

بهترین چوب ها برای قفسه بندی

چوب گیلاس

گیلاس گرچه چوبی سخت و محکم است، اما سبک است و استفاده از آن آسان است. بسیاری از افراد گیلاس را به انواع چوب‌های سخت دیگر برای قفسه بندی ترجیح می دهند، زیرا رنگ آن غنی، گرم و مایل به قرمز است. رنگ منحصر به فرد چوب گیلاس با گذشت زمان حتی غنی تر و تیره می شود و باعث می شود قفسه های قدیمی ساخته شده از این چوب مورد توجه جمع کنندگان عتیقه قرار بگیرند. این نوع چوب یک گزینه عالی برای قفسه بندی برای نمایش است. این مدل به دلیل سختی و استحکامی دارد و برای قفسه‌های فروشگاهی و ساخت دکورهای فروشگاه بسیار مناسب است

چوب کوآ، بهترین چوب برای قفسه های چوبی

اگر می خواهید قفسه های چوبی با عمر زیاد مدت داشته باشید ، باید قفسه های خود را با چوب کوآ بسازید. این چوب از بهترین چوب برای قفسه های چوبی و مستحکم‌ترین نوع چوب در بین انواع چوب های موجود در بازار تجاری است. این چوب با وجود استحکام بالا، سبک وزن است و بعد از جلا دادن ظاهر بسیار زیبایی دارد. یک قفسه ساخته شده از کوآ برای فروشگاه‌هایی که در آن کالاها در دید عموم است بسیار مناسب است، مثل فروشگاه لوازم خانگی. این چوب هم زیبایی دارد و هم استحکام بالا که باعث می‌شود در انواع فروشگاه‌ها کاربردی باشد.

چوب کوآ

چوب بلوط قرمز

بلوط قرمز یکی دیگر از چوب های محبوبی است که برای قفسه بندی استفاده می شود. جدا از محکم بودن، کار با بلوط قرمز نیز آسان است. افرادی که می خواهند قفسه های خودشان را بسازند در برش و کار با این نوع خاص چوب مشکلی نخواهند داشت.

بلوط قرمز

چوب پادواک

اگر فکر می کنید قفسه های چوبی فقط در محیط های رسمی یا سنتی ایده آل هستند ، با دیدن قفسه های ساخته شده از چوب پادوآک نظرتان تغییر می کند. این چوب مستحکم به دلیل رنگ زیبای نارنجی مایل به قرمز می تواند برای طراحی های مدرن و غیر رسمی مناسب باشد.

بهترین چوب ها برای قفسه بندی

چوب ماهون

اگر تنها یک نوع چوب وجود داشته باشد که ظرافت و زیبایی کلاسیک را نشان دهد، آن چوب ماهون است. این چوب از بهترین چوب ها برای قفسه های چوبی است و برای قفسه های کتابخانه ها ، ادارات و سایر مکان های رسمی ایده آل است. با این حال ،کارکردن  با این چوب برای کسی که خودش قصد درست کردن قفسه ها را داشته باشد چالش برانگیز است.

چوب ماهون