باید ها و نباید ها در انتخاب راک

محصولات طراحی راک های صنعتی شامل سیم های جوش داده شده، نور سنج سرد،چارچوب فولادی مفتولی و انواع الوار می باشد که روی ستون های اصلی قفسه های فولادی صنعتی قرار می گیرند تا فاصله بین آنها را پر کنند و فاصله کمتری بین ستون های راک ها باقی بماند. اگر قصد دارید این لوازم جانبی را به یک پالت جدید یا یک راک موجود در انبارتان اضافه کنید، موارد مختلفی وجود دارد که باید قبل از انجام، آنها را در نظر بگیرید تا دچار مشکلات احتمالی نشوید.

 

راک با سطح سیمی

طبق استاندارد های موجود که برای ساخت این راک ها و قفسه های صنعتی در سال ۲۰۱۷ نظر گرفته شده است. باید ها و نباید هایی ذکر شده اند که در ادامه مقاله آنها را باهم مرور میکنیم. پیروی از این توصیه ها باعث بهبود یکپارچگی  راک ها در انبار ها میشود و  همچنین قابل اعتماد تر هستند و محصولات آسیب نمی بینند و  آسیب دیدگی کارگران هنگام انجام وظایف خود در داخل و اطراف قفسه کاهش می یابد.

باید ها

  • به دلیل اینکه راک های صنعتی برای بار با حجم زیاد مورد استفاده قرار میگیرد باید قفسه ها توانایی تحمل وزت بار و پالت های ورودی را داشته باشند بنابراین ساختاری متفاوت با قفسه های فروشگاهی دارند و باید از این نظر سازندگان این استاندارد ها را رعایت کنند.
  • قبل از خرید قفسه های صنعتی، مشخصات ابعادی و درجه ظرفیت بار قفسه را به سازنده آت ها تحویل دهید تا با توجه به نیاز انبار شما راک ها ساخته شوند و در طی روند ذخیره سازی دچار مشکل نشوید. بخش پشتیبانی سایت قفسه چین پاسخگوی سولات شما در این زمینه هستند. بنابراین تضمین می شود که راک های صنعتی متناسب باشد و با ظرفیت بار پیش بینی شده شما هماهنگی داشته باشند. عدم انجام این کار می تواند نقطه ضعفی در سیستم ایجاد کند که احتمال خرابی و سقوط بار و صدمات احتمالی به کارگران وجود دارد.
  • تاکید کنید که مسئول انبار بررسی کند که ظرفیت راک با بار آن هماهنگی داشته باشد. برای مثال برای ذخیره باری به وزن ۱۰۰ کیلوگرم به دو سطح با توانایی ۵۰ کیلوگرم نیاز داریم. چون ممکن است در آینده وزن بار های ورودی به انبارمان تغییر کند.
  • قبل از تولید راک های صنعتی برای انبارتان، هرگونه نیاز ویژه، مانند ذخیره سازی به شکل دستی یا ذخیره سازی و یا ذخیره سازی با ماشین آلات صنعتی را با سازنده راک ها به اشتراک بگذارید و در این زمینه مشورت کنید که چه روشی برای انبار شما بهینه تر است و با توجه به آن قفسه ها را انتخاب کنید. بنابراین اطمینان حاصل کنید که طراحی حاصل شده، نیازهای منحصر به فردتان را برآورده می کند.
  • همانطور که در استاندارد جهانی این صنعت گفته شده باید با یک شرکت سازنده قابل اطمینان همکاری کنید.

نبایدها

  • هرگز از راک های صنعتی برای ذخیره سازی هر باری به غیر از بار توزیع شده و یکنواخت استفاده نکنید. برای بارهایی که نیاز به انباشته شدن دستی یا بارگذاری نقطه ای دارند، یک تولید کننده ماهر میتواند بسیار به سیستم بارگیری و انبار شما کمک کند.
  • به کارگران انبارتان اجازه ندهید که روی سطح راک ها بایستند یا از آن ها عبور کنند، زیرا برای این منظور مهندسی نشده است. با انجام این کار یک بار نقطه ای ایجاد می شود که وزنی متمرکز بر روی یک منطقه خاص از راک قرار می دهد، و به طور بالقوه باعث خم شدن یا افتادگی آن می شود. و متعاقباً از بین تیرهای قفسه سقوط می کند. این می تواند برای کارگران بسیار خطرناک باشد، به طور حتم منجر به آسیب یا مرگ شود.
  • از راک هایی که ساختار مناسب ندارند استفاده نکنید.
  • از راک هایی با ظرفیت کمتر از پالت هایی که باید در انبار ذخیره شوند استفاده نکنید. بنابراین بهتر است از راک هایی با ظرفت بیشتر یا مساوی با حجم با استفاده کنید.

کف سازی ایمن راک ها

کف سازی راک ها به طور معمول از سیم جوش داده شده تولید می شود و دارای تقویت کننده یا سیم های پشتیبانی است. برای تشکیل سطح قفسه، از یک یا چند قسمت سطح راک استفاده می شود. از آنجا که سطح راک ها به عنوان سطح تحمل کننده بار در یک انبار عمل می کنند، ایمنی مواد ذخیره شده را تضمین میکند. این عرشه برای پشتیبانی از بارهای با اندازه متغیر در سیستم قفسه طراحی شده اند. محاسبات بار برای کفپوش از جنس سیم متفاوت از کل ساختار قفسه محاسبه می شود.

از این رو انستیتوی تولیدکنندگان راک های صنعتی (RMI) ANSI MH26.2 2017  استاندرد طراحی، ساخت، آزمایش و استفاده از راک ها با سیم جوش داده شده را منتشر می کند. که سندی است که تأیید می کند راک های سیمی به درستی برای برنامه خاصی که در آن استفاده می شوند مهندسی شده اند . همچنین به تولیدکنندگان راک ها توصیه می کند مشخصات و ظرفیت بار یک قفسه را به خریدار ارائه کنند تا اطمینان حاصل کند که راک متناسب با انبارش خریداری کند.

سطح مورد نظر قبل از نصب صحیح، باید کاملاً متناسب با قفسه ای باشد که قرار است روی آن نصب شود. بنابراین اگر باهم تناسب نداشته باشند، راک مورد نظر ایمن نیست. سازندگان قفسه قبل از تولید اطلاعاتی از مشتری میگیرند که ایمنی مشتریان تضمین شود.

همچنین این استاندارد توضیح میدهد که برای جلوگیری از سقوط سطح از روی ستون ها باید از روشی استفاده کرد تا آن را مستحکم تر کند. مانند بستن سطح به ستون ها که برای این کار میتون از پیچ یا پرچ از اتفاقات جلوگیری کنید.

 

 

ایمنی پایین قفسه بندی راک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *