ایمنی قفسه‌بندی پالت راک

ایمنی قفسه بندی راک مسئله پیچیده ای است. از کجا باید شروع کنیم؟ چه کارهایی را باید در نظر داشته باشیم؟
ایمنی قفسه های راک یک روند مداوم است و تمامی ندارد.
در این مقاله ۵ راهکار برای بهبود ایمنی قفسه بندی راک صنعتی ارائه شده است که اجرای آن می‌تواند خیال شما را تا حد زیادی بابت ایمنی و استحکام قفسه بندی مطمئن کند. در ادامه این ۵ راهکار را بررسی می‌کنیم:

اول ایمنی

۱. با بازرسی های منظم شروع کنید

تنها راه برای دانستن مشکلات و خطرناک بودن راک، شروع با بازرسی است. بازرسی یا توسط کارمندان آموزش دیده شما انجام می شود (بیشتر در یک دقیقه) و یا شخص دیگری. بازرسی ها باید به طور منظم انجام شود و با راه رفتن در تاسیسات و با دقت رکینگ انجام شود. حسگرهای ضربه ای روی لیفتراک ها یا مستقیماً روی راک به دلیل مالش پالت ها روی ستون ها و مهاربندها یا هشدار به شما درباره جدا شدن میله های ایمنی و پین های ایمنی، نمی توانند آسیب را حس کنند. هیچ راه دیگری برای دانستن سازگاری راک های شما وجود ندارد.
باید بر بازرسی مرتب قفسه ها و گزارش خسارت تأکید شود:
روزانه یا هفتگی: اگر فعالیت زیاد یا ترافیک سنگین لیفتراک باشد. این کار می تواند در راهروهای خاص یا مناطقی که ریسک بالایی دارند، مانند منطقه حمل و نقل و بارگیری انجام شود.
ماهانه یا سه ماهه: این بازرسی ها می تواند توسط پرسنل آموزش دیده برنامه ریزی و انجام شود.
سالانه: بررسی سالانه طولانی است و شما می توانید از یک متخصص درخواست کمک کنید.

۲. برنامه‌ریزی و اقدام

پس از دانستن اینکه خسارت در کجا قرار دارد، می خواهید مسائل را اولویت بندی کرده و برطرف کنید. اقدام یعنی داشتن برنامه. اما همه مشکلات برابر نیستند. سخت ترین قسمت برای بازرسان شما تشخیص اولویت یک مسئله است تا بداند ابتدا باید به چه مواردی پرداخته شود. متأسفانه، کدهای طراحی در این مورد روشن نیستند. اگر شخص ثالثی را موظف به بازرسی قفسه های خود کرده اید، اطمینان حاصل کنید که لیستی از اولویت ها را به شما ارائه می دهند. ما آن را با این چهار سطح اولویت ساده در نظر میگیریم:
تخلیه، اولویت بالا، اولویت متوسط ​​و اولویت پایین.
بنابراین، بهترین راه برای رسیدن به این مسئله، تلاش برای جوشاندن اقیانوس نیست، همانطور که می گوییم. همه ما بودجه محدود و زمان محدودی داریم، بنابراین در ابتدا مواردی را حل کنید که مهمترین آنها هستند.

می توانید قسمت آسیب دیده را به صورت قائم تعمیر یا تعویض کنید. اگر قطعات را جایگزین می کنید، اطمینان حاصل کنید که قطعاتی مانند قطعه اصلی را جایگزین می کنید. مطمئن شوید که راه حل تعمیراتی که انتخاب کرده اید یک راه حل مهندسی است که پیکربندی اصلی قفسه را حفظ کرده و ظرفیت بارگیری آن را بازیابی می کند.

ایمنی قفسه

۳. از افراد و دارایی های خود محافظت کنید

هنگامی که اقدامی انجام دادیم، می خواهیم در مورد محافظت از مهمترین جنبه های تأسیسات خود: افراد، محصولات و دارایی ها فعال باشیم. قرار دادن محافظ ستون و محافظت از انتهای ردیف در جایی که بیشترین میزان ترافیک است. از جایی که احتمال برخورد آن وجود دارد، محافظت کنید. اطمینان حاصل کنید که مسیرهای پیاده روی عابر پیاده با گاردریل تعیین و محافظت شده اند. استفاده از لوازم جانبی برای محافظت از اشیا در حال سقوط نیز ضروری است (توری های مشبک، شبکه ها، میله های ایمنی و غیره)

۴. آموزش ایمنی راک را به کارمندان و رانندگان لیفتراک ارائه دهید

اکنون که مهمترین مسائل تحت کنترل یا برنامه ریزی قرار گرفته است، شما می خواهید با آموزش نیروی کار خود، آگاهی و دانش را در مورد ایمنی رک بالا ببرید، بنابراین آنها می توانند مسئولیت شناسایی خسارت و اطمینان از ایمنی راک را بر عهده بگیرند. شما می خواهید به آنها کمک کنید تا عواقب آسیبهای جمع شده را درک کنند. اگر می خواهید کارگران شما به طور منظم بازرسی انجام دهند، آموزش باید مراحل بازرسی را پوشش دهد. این هدف باید با آگاهی از مقررات مانند کد ساختمان، کد طراحی قفسه و کد ایمنی در برابر آتش باشد. طبق بررسی ها آموزش موثر می تواند حوادث مربوط به لیفتراک را 25 تا 30 درصد کاهش دهد. وقتی به اندکی سرمایه گذاری در مقابل منافع فکر می کنید، این مسئله بسیار مهم است

برخی از مزایای آموزش عبارتند از: کاهش آسیب ها و هزینه های نگهداری
کاهش مسئولیت
کاهش حق بیمه
خسارت کمتری به اموال، محصولات، تجهیزات وارد می شود.
عمر قفسه ها را افزایش می دهید
از جریمه ها خودداری می‌کنید

مطلب مرتبط: انواع قفسه انباری

۵. پیگیری و گزارش

از آنجا که ایمنی قفسه ها در حال انجام است، ما می خواهیم تاریخچه مستند از آنچه برای قفسه بندی اتفاق می افتد گزارش کرده و نگه داریم.
پیگیری و گزارش مسائل، ارتباطات روشنی به ارمغان می آورد، و شما باید اطمینان حاصل کنید که از هر سطح مطلع هستید.
این، به نوبه خود، پاسخگویی را برای مسائل مشاهده شده آسان می‌کند. برای هر مشکل با یک فرایند پاسخگویی روشن، همه مطلع می شوند که کارها به چه صورت باید انجام شود.
به علاوه، ردیابی و گزارش به شما یک جدول زمانی می دهد.
این اسناد را همیشه در دست داشته باشید:
بارگذاری برنامه ها و نقشه های پیکربندی راک
گزارش های بازرسی
لیست تمام موارد شناخته شده
هرگونه اصلاح و تعمیر
و سوابق آموزش کارکنان

یکی دیگر از کارهایی که باید انجام داد تا ایمنی راک‌ها را افزایش داد، استفاده از تجهیزات استاندارد است. استفاده از قفسه‌هایی استاندارد با متریال مناسب و اتصالات قابل اطمینان ایمنی قفسه‌ها را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌هد. همچنین استفاده از پیچ و مهره‌هایی با گرید مناسب با متریال قفسه و اطمینان از نصب درست و محکم آن‌ها تاثیر بسیار زیادی دارد.

محصولات راک صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.