انواع قفسه انباری

انواع قفسه انباری عبارت است از یک سیستم ذخیره‌سازی کارآمد که به طور گسترده در هر صنعت برای انبارداری و سایر نیازهای ذخیره‌سازی استفاده می‌شود. انواع قفسه انباری شامل قفسه‌های فلزی سنگین، سبک و قابل استفاده مجدد است که بر اساس نیاز ذخیره‌سازی مرتب شده‌اند.

پالت‌های فلزی قفسه انباری به راحتی مونتاژ و نصب می شوند و مقرون به صرفه هستند. این سیستم ذخیره‌سازی یکی از بهترین راه‌حل‌های ذخیره‌سازی انبار است.

انواع قفسه انباری

متداول‌ترین متریال برای قفسه‌ انباری فولاد است، اگرچه مواد جایگزینی نیز مانند آلومینیوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. قفسه انباری از ورق‌های فلز که با استفاده از دستگاه‌های پرس برای سوراخ‌کاری و تشکیل زوایا ساخته شده‌اند، تشکیل شده‌است. نوارهای فلزی برای جلوگیری از زنگ‌زدگی یک پوشش می‌گیرند.

در ادامه به بررسی انواع قفسه انباری می‌پردازیم.

قفسه انباری ساده

این قفسه‌ها برای تشکیل یک سیستم ذخیره‌سازی مونتاژ می‌شوند و به طور گسترده در صنایع برای ذخیره بارهای سبک و نسبتاً سنگین استفاده می‌شوند. این قفسه‌ها از دو طرف باز هستند و می‌توان از هر دو طرف ذخیره و بازیابی را انجام داد.

انواع قفسه انباری

قفسه انباری بسته

این قفسه‌ها با پوشش ورق فلزی برای انبارهای محصولات کوچک، امنیت بیشتر و حفاظت از سقوط قطعات را فراهم می‌کنند. دارای یک دهانه یک طرفه برای نگه‌داری و بازیابی محصولات هستند.

انواع قفسه انباری

قفسه انباری پارتیشن

در این سیستم قفسه‌بندی، قفسه‌ها دارای پارتیشن‌هایی برای ذخیره‌سازی قسمت‌های مختلف هستند. این سیستم، تفکیک و ذخیره محصولات را با توجه به نیاز راحت می کند.

انواع قفسه انباری

قفسه‌ انباری پرچ

این نوع قفسه‌ انباری بادوام، مناسب انواع کاربری‌ها و بدون گیره و پیچ و مهره می‌باشد. قفسه‌های پرچ در دو سبک تک‌پرچ و دوپرچ وجود دارد. اینکه کدام یک بهترین کار را ارائه خواهد کرد، به میزان وزنی که در هر قفسه ذخیره می‌شود، بستگی دارد. قفسه‌های دوپرچ دارای وزن بسیار بیشتری نسبت به قفسه‌های تک‌پرچ هستند‌، که آن‌ها را برای نیازهای سنگین ذخیره‌سازی انبار ایده‌آل‌تر می‌کند.

از آنجا که واحدهای قفسه‌بندی تک‌پرچ دارای قفسه‌های باریک‌تری نسبت به قفسه‌های دوپرچ هستند، به طور بالقوه می‌توانید قفسه‌های بیشتری را در هر واحد قرار دهید.

 

انواع قفسه انباری

این نوع قفسه‌بندی یکی از آسان‌ترین سیستم‌های قفسه‌بندی انبار است که می‌تواند به سرعت و به طور موثر برای انبارهای بزرگ استفاده شود.

قفسه‌ انباری کنسول

اگر اقلام زیادی که دارای چندین متر طول هستند برای ذخیره‌سازی وجود دارد و در انواع قفسه‌‌‌های دیگر جای نمی‌گیرند، به قفسه‌ انباری کنسول نیاز است. قفسه‌های کنسول مناسب برای ذخیره اقلامی مانند تکه‌های بلندی از الوار، لوله‌ها، تیرهایی است که قرار نیست در انواع دیگر قفسه نگه‌‌داری شود.

انواع قفسه انباری

قفسه‌ انباری پالت

این نوع قفسه انباری برای پشتیبانی از پالت‌های سنگین پر از کالا ساخته شده‌اند که می‌توانند به سرعت توسط لیفتراک بارگیری یا تخلیه شوند. آن‌ها برای استفاده از فضای عمودی کارآمد هستند، فضای کف انبار را آزاد می‌کند که این امکان گردش‌کار مناسبی را فراهم می‌کند که در آن تمام موجودی قفسه‌ها به سرعت و به راحتی قابل دسترسی باشند.

انواع قفسه انباری

قفسه انباری در صنعت بسیار کارآمد و مناسب برای بارهای سنگین می‌باشد. این نوارها برای نیازهای مختلف در طول‌های استاندارد مختلف ساخته می‌شوند.

قفسه انباری یک راه‌حل ایده‌آل برای ذخیره‌سازی اندازه‌های مختلف محصولات، با بارهای سبک و سنگین است. آنها طیف گسترده‌ای از کاربردها را بر اساس نیاز صنایع و افراد دارند. برخی از آنها به شرح زیر است:

انبار محصولات سبک وزن/نیمکت‌های کاری و قفسه‌های امنیتی/قفسه‌های ذخیره‌سازی دارو/تهیه محصولات در فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌ها

قفسه انباری یک سیستم ذخیره‌سازی همه منظوره است که به دلیل مزیت‌های مختلف آن نسبت به سایر سیستم‌های ذخیره‌سازی، در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نحوه مونتاژ قفسه‌ها را می‌توان به راحتی تغییر داد و برای استفاده مجدد بر اساس نیاز، جدا کرد.

فاصله سوراخ‌ها به حداکثر تعداد اتصالات پیچ و مهره اجازه می‌دهد تا پالت‌ها را در کنار هم قرار دهد. نصب قفسه انباری به جوشکاری یا سوراخ‌کاری نیاز ندارد. این سیستم ذخیره‌سازی از هر طرف دسترسی راحتی دارد. نوارهای فلزی قابل تعویض هستند. دارای ساختاری محکم با مقاومت بالا هستند. برای نیازهای مختلف ذخیره‌سازی انطباق‌پذیر هستند. مقرون به صرفه هستند و نگهداری آسانی دارند.

سیستم قفسه‌بندی انباری به شما کمک می‌کند تا با صرف هزینه کمتر از حداکثر فضای انبار خود بیشترین استفاده را داشته باشید. قفسه انباری به شما قابلیت ذخیره‌سازی انواع محصولات با اشکال و اندازه‌های مختلف و بدون زحمت به صورت منظم را می‌دهد. قفسه انباری به شما امکان را می‌دهد که قفسه‌ها را بدون هیچ مشکلی برای تأمین نیازهای تجاری خود شخصی‌سازی کنید.

بسته به نوع شغل خود، نوع قفسه‌ انباری که انتخاب می‌کنید، در بودجه و سازماندهی و جریان محصولات شما اثرگذار است. برای این که بتوانید قفسه‌هایی پیدا کنید که به راحتی نصب شوند، دوام و انعطاف داشته باشند، قفسه‌چین در کنار شماست تا قفسه‌‌ انباری متناسب با نیاز و محصولات خود را پیدا کنید.

شما می توانید با توجه به الزامات مربوط به اندازه قفسه انباری با کمک نمودار اندازه استاندارد ارائه شده در بالا تصمیم بگیرید و برای نصب با ما تماس بگیرید.