انواع راک صنعتی

در بازار سریع و پر رقابت امروز، مدیریت صحیح موجودی کالا در جهت ساده‌سازی انبارداری موضوع مهم و قابل توجهی است. این یکی از چالش‌های بسیاری است که متخصصان انبار با آن روبرو هستند، اما با انتخاب یک سیستم صحیح قفسه‌بندی، می‌توان آن را به خوبی مدیریت کرد.

سیستم قفسه‌بندی راک صنعتی یک راه‌حل ذخیره‌سازی است که برای چیدن مواد در سطرهای افقی با چندین سطح طراحی شده‌است. این سیستم‌ها می‌توانند در هنگام سازماندهی بار برای ساده‌سازی عملیات، به شما در مدیریت و استفاده بهتر از فضای انبار خود کمک کنند.

انباری قفسه

هر انبار نیازهای خاص خود را دارد. سیستم رکینگ مناسب باید بتواند بدون ایجاد مانع در عملیات، به ویژه روند برداشت، از فضا استفاده کند.

عواملی که باید هنگام انتخاب سیستم راکینگ مناسب در نظر گرفته شود:

بودجه: برآورد هزینه هر پالت. ضمن اطمینان از اینکه سیستم راک تمام نیازهای انبار را برآورده می‌کند، این فاکتور باید در نظر گرفته شود.

استفاده از کف: توانایی این سیستم برای به حداکثر رساندن فضای کف انبار.

استفاده از ذخیره‌سازی: میزان فضایی که می‌توانید در سیستم راک استفاده کنید. مقدار مورد نیاز شما به مقدار، اندازه و وزن محموله شما بستگی دارد.

قابلیت دسترسی به لیفتراک: توانایی قرار دادن لیفتراک‌هایی که برای محموله‌های بزرگ استفاده می‌شوند. این مقدار عرض راهرو مورد نیاز برای مانور لیفتراک‌ها را در نظر می‌گیرد.

تطبیق‌پذیری: توانایی این سیستم برای استقرار طیف وسیع‌تری از کالاها.

مدیریت موجودی: ترتیب بازیابی موجودی مورد نیاز انبار.

 

سیستم راک انتخابی

متداول‌ترین سیستم ذخیره‌سازی پالت سازمان یافته، قفسه‌بندی انتخابی پالت است. سیستم راک انتخابی به دلیل طراحی ارزان و داشتن بیشترین انتخاب اندازه و لوازم جانبی محبوب‌ترین سیستم راکینگ است. این سیستم برای ذخیره‌سازی استاندارد کلیه نیازهایی که خواستار دسترسی فوری به محصولات هستند، بسیار عالی است.

selective

سیستم‌های رکینگ انتخابی دسترسی فوری به هر پالت در سیستم را فراهم می‌کنند، در حالی که از فضای عمودی نیز استفاده می‌کنند. طراحی بدون پیچ و بدون سخت افزار که در مارک‌های مدرن ارائه می‌شود، جمع‌آوری و تنظیم مجدد قفسه‌های انتخابی را آسان می‌کند.

این سیستم‌های قفسه‌بندی انبار برای قفسه بندی باریک راهرو، سیستم‌های استاندارد و سیستم‌های‌ دوبل عمیق ایده‌آل هستند. قفسه‌های انتخابی به کامیون‌های مخصوص باریک احتیاج دارند و عمق آن‌ها یک پالت است.

دسترسی مستقیم به هر پالت/مقرون به صرفه/مونتاژ آسان/پیکربندی و شکاف مجدد آسان

سیستم درایوین (خود راهرو):

سیستم رکینگ درایوین حداکثر ذخیره‌سازی محصولات را در انبار ارائه می‌دهد. راهروهای موجود در انبار را از بین می‌برد و برای ذخیره‌سازی مقادیر زیادی از محصولات مشابه در فضای محدود بسیار عالی است.

برای ذخیره‌سازی با چگالی بالا، قفسه‌های درایوین ایده‌آل هستند، اما باید مراقب اثر لانه‌زنبوری بود چراکه باعث کاهش کارایی خواهدشد. این سیستم‌های راکینگ انبار که در بیشتر موارد از فولاد ساخته شده‌اند، فضای کافی برای حرکت لیفتراک را به داخل خلیج خود دارند.

حداکثر تراکم ذخیره سازی/ به حداقل رساندن تعداد راهروها/ مقرون به صرفه

drive in

سیستم قفسه دوبل عمیق

قفسه دوبل عمیق نوعی سیستم است که افزایش قابل توجهی در تراکم ایجاد می‌کند اما به تجهیزات خاصی (چنگال‌های قابل ارتقا) نیاز دارد و عملکرد آن کند است. این بهترین سازش بین یک سیستم راکینگ انتخابی و تراکم بالا است.

در این سیستم پالت‌ها در سطوح پایین باید روی تیرها باشند و از ریل‌های راهنما در سطوح بالاتر استفاده می‌شود. برای کمک به اپراتور به یک لیفتراک بالابر با قابلیت دسترسی قابل ارتقا و دوربین نیاز خواهد بود.

double deep

سیستم پالت جریان/پالت زنده:

راک‌ صنعتی پالت زنده یک سیستم ذخیره‌سازی با چگالی بالا است که از ترکیبی از ریل‌های بلند و اجزای دینامیکی مانند غلتک‌های جاذبه، نوار نقاله و غیره استفاده می‌کند. یکی از مزایای این اک این است که برای کار به برق نیازی ندارند، چراکه این راک‌های ذخیره‌سازی انبار از قدرت جاذبه استفاده می‌کنند.(به عنوان قفسه‌های جاذبه شناخته می‌شوند.) استفاده از این سیستم می‌تواند ظرفیت ذخیره‌سازی انبار شما را دو برابر یا حتی سه برابر کند و برای محصولات حساس به تاریخ انقضا بهتر استفاده می‌شود.

live

با استفاده از این نوع سیستم انباشت انبار، موارد در انتهای بالاتر بارگیری می‌شوند. چرخش محصولات به صورت جریان قفسه‌ها با بارگیری و تخلیه به صورت اتوماتیک در می آید. قفسه‌های پالت جریان از غلتک‌های جاذبه‌ای استفاده می‌کنند که همراه با بار قفسه حرکت می‌کنند و از ترمزها یا کنترل کننده‌های سرعت برای تنظیم حرکت استفاده می‌کنند.

این سیستم دسترسی فوری به هر محصولی را فراهم می‌کند و برای کاربردهای فریزر یا خنک‌کننده مناسب است.

 

سیستم پوش‌بک

این سیستم که به طور معمول برای ذخیره‌سازی انبوه استفاده می‌شود، سیستم‌های راکینگ پوش‌بک محصولی را ذخیره می‌کنند که طول آن‌ها 2-5 پالت است. هنگامی که یک پالت روی سیستم بارگیری می‌شود، پالت بعدی را به عقب رانده و هنگامی که یک پالت تخلیه می‌شود، به جلو سیستم رانده می‌شود. سیستم قفسه‌بندی پوش‌بک اغلب دارای ریل‌های شیب‌دار و چرخ‌دستی‌های کشویی و دولاین هستند.

push-back

سیستم پوش‌بک تراکم ذخیره‌سازی را افزایش می‌دهد و کمک می‌کند از فضای انبار نهایت استفاده حاصل شود. این سیستم‌ها مزیت بی‌نظیر افزایش تعداد پالت و تراکم ذخیره را ارائه می‌دهند. این ترکیب قدرتمند از تراکم ذخیره، انتخاب و سهولت استفاده باعث می‌شود که راکینگ پوش‌بک به یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های قفسه‌بندی انبار تبدیل شود.

افزایش کارایی ذخیره‌سازی انبار/کاهش هزینه‌های نیروی کار/ سهولت تعمیر و نگهداری

 

سیستم راکینگ راهرو باریک

قفسه‌بندی راهرو باریک از ویژگی‌های قفسه‌بندی انتخابی الگوبرداری می‌کند، که دسترسی بهتر به هر پالت را فراهم می‌کند. قفسه های ذخیره سازی انبار با استفاده بهتر از سطح کف و ارتفاع سقف، ذخیره‌سازی با چگالی بالا را فراهم می‌کنند.

narrow

با توجه به تنوع گسترده سیستم‌های قفسه‌بندی موجود در بازار، معمولاً انتخاب سیستم قفسه‌بندی انبار مناسب کار آسانی نخواهد بود. سیستم مناسب انبار کردن به شما کمک می‌کند تا فضای خود را برای مدیریت صحیح موجودی به حداکثر برسانید.

با انبار کردن به روش مناسب، مدیران انبار فضا را به حداکثر می‌رسانند و سازمان انبار را برای بهره‌وری و روند ساده قراردادن یا برداشتن کالاها بهینه می‌کنند. چیدمان انبار نقش مهمی در قفسه‌بندی آن دارد، زیرا عرض راهرو، مکان‌های اتصال، مناطق حمل‌ونقل و سایر اجزای انبار بر گزینه‌های قفسه‌بندی انبار تأثیر می‌گذارد. استفاده از این سیستم هنگامی که سرعت حرکت بالاست و به دو دستگاه همزمان در راهرو نیاز است، انتخاب مناسبی نیست.

الزامات راک صنعتی

نوع قفسه‌بندی انبار که باید متناسب با نیاز انبار باشد دارای چند فاکتور قابل توجه است که می‌تواند در انتخاب بهترین گزینه نقش مهمی داشته باشد.

هزینه/فضای کف موجود/ارتفاع سقف/نوع و اندازه پالت/فرکانس دسترسی پالت/

ماندگاری محصول/ تعداد پالت‌های ذخیره شده/نوع کامیون و ارتفاع بالابر

ما به شما کمک می‌کنیم از فضای ذخیره‌سازی خود به بهترین شکل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *