نحوه اندازه‌گیری قفسه پالت

وقتی می‌خواهید قفسه‌های انباری بیشتری به انبار خود اضافه کنید، از کجا می‌فهمید چه سایزی را باید سفارش دهید؟

در این مقاله نحوه اندازه‌ گیری قفسه پالت را توضیح خواهیم داد. از آنجا که قفسه‌های پالت اندازه‌های مختلفی دارند و بسیاری از آن‌ها سفارشی هستند، باید قفسه‌های موجود در انبار را اندازه‌گیری کنید. تا زمانی که با یک متر سراغ قفسه‌ها نروید، کار آسانی به نظر می‌رسد. از کجا شروع می‌کنید؟ 

نحوه اندازه گیری قفسه پالت

اندازه گیری تیرک‌های افقی

طول. از داخل یک قاب عمودی شروع کنید و طول تیر را تا داخل قاب عمودی مقابل اندازه بگیرید. متداول‌ترین اندازه استاندارد تیرک‌ها 240، 274، 304 و 365 سانتی‌متر است. مراقب باشید که صفحات پایانی را اندازه‌گیری نکنید – باید تنها فاصله داخلی بین دو تیرک را اندازه بگیرید.

سطح. در مرحله بعد، سطح یا ارتفاع تیرک (طرفی که رو به بیرون است) را اندازه‌‎گیری کنید. از بالای تیرک تا پایین را اندازه بگیرید. سطح تیرک هر چه بزرگتر باشد، می‌تواند وزن بیشتری را تحمل کند.

اندازه گیری تیرک‌های عمودی

عمق قاب. عمق قائم خود را از یک لبه بیرونی قاب، تا لبه بیرونی دیگر، اندازه بگیرید. متداول ترین عمق قاب 106 سانتی‌متر است، اما اندازه‌های استاندارد دیگر عبارتند از: عمق 61 سانتی‌متر، 91 سانتی‌متر، 106 سانتی‌متر، 111 سانتی‌متر، 121 سانتی‌متر و 152 سانتی‌متر.

ارتفاع قاب. این اندازه‌گیری فاصله بین پایین قاب عمودی تا بالای قاب عمودی است. از پایین ستون، درست بالای پایه ستون شروع کنید، تا بالای ستون قاب را اندازه بگیرید. ارتفاعات معمول 243 سانتی‌متر، 304 سانتی‌متر، 365 سانتی‌متر و 487 سانتی‌متر است، اما بازه‌ی تغییرات بیشتر است و ممکن اتدازه‌های دیگری را هم شامل شود.

ستون قاب. اکنون باید قاب ستون عمودی را اندازه‌گیری کنید. ابتدا قسمت جلویی قاب ستون و سپس کناره‌ی قاب را اندازه‌گیری کنید. اندازه این دو ممکن است بکسان باشد یا یکی بزرگتر از دیگری باشد. مانند اندازه‌گیری سطح تیرک عرضی، قاب ستون نشان دهنده ظرفیت وزن راک شما است. بیشتر قفسه‌های پالت راک دارای ستون 7×7 هستند.

پایه ستون. پایه ستون چیزی است که ستون را به زمین متصل می‌کند. طول و عرض پایه را اندازه بگیرید.

تیرک های عمودی

مطلب مرتبط: خرابی قفسه پالت

اندازه گیری قفسه پالت- صفحه‌ی سیمی

عمق صفحه سیمی شما با عمق قائم شما مطابقت دارد. جلوی تیر عرضی را تا تیر عقب اندازه بگیرید. عرض عرشه سیم بسته به طول تیر متفاوت است. تیرهای 96 “L و 144” L دارای عرشه های سیم 46 اینچی خواهند بود. تیرهای 108 “L یا 120” L به ترتیب دارای عرشه 52 “W و 58” W هستند.

داشتن اندازه‌های استاندارد برای یک سیستم قفسه‌بندی کارآمد و ایمن، ضروری است. اگرچه اندازه‌ گیری قفسه‌ پالت ممکن است در ابتدا پیچیده به نظر برسد، اما رعایت این دستورالعمل‌ها به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که اندازه مناسب و استاندارد قفسه پالت را خریداری کرده‌اید.

اگر در مورد اندازه‌گیری قفسه‌ها – به ویژه اندازه گیری قفسه پالت – یا سفارش قفسه‌های جدید سوالی دارید، لطفاً با ما تماس بگیرید، ما برای کمک اینجا هستیم.