چگونه قفسه فروشگاهی متناسب انتخاب کنیم؟

اغلب مشتریان برای انتخاب قفسه فروشگاهی به اولین چیزی که فکر می کنند قیمت آن است، اما شرکت‌های بسیار کمی در زمینه طراحی و ساخت قفسه فروشگاهی متخصص هستند و تعداد کمی از آنها قادر به طراحی چیدمان فروشگاه هستند. بنابراین قیمت‌های متفاوتی وجود ندارد. اگر قیمت قفسه‌های مشابه بسیار تفاوت داشته باشد مشتریان باید در هنگام انتخاب توجه کنند. علاوه بر فاکتور قیمت،برای انتخاب قفسه های فروشگاهی فاکتورهایی مانند سبک، رنگ، ارتفاع،راحتی نصب ، راحتی در هنگام استفاده، عمر مفید و خدمات پس از فروش را در نظر بگیرند.

چگونگی انتخاب قفسه فروشگاهی

قبل از انتخاب قفسه سوپرمارکت، باید طرح چیدمان قفسه و صندوق مطابق با اندازه ویترین مشتری طراحی شود. اگر مشتری این موارد را در نظر نگیرد، بعداً هنگام خرید و تهیه ی کالا دچار مشکل خواهدشد.

انواع قفسه های فروشگاهی

 شکل های معمول قفسه های سوپرمارکت مانند قفسه های یک طرفه، قفسه های دو طرفه، قفسه های انتهایی، میزهای تبلیغاتی، قفسه های نان، قفسه های روزنامه، قفسه های مجله، قفسه های میوه و سبزیجات و  مدل های مختلف استندهای فروشگاهی است. هنگامی که مشتریان قفسه ای را انتخاب می کنند، باید متناسب با محصولشان باشد. مانند انتخاب قفسه های نان، برای فروشگاه های عمومی و زنجیره ای،از قفسه های ۱یا ۲ قسمتی استفاده شود.

میوه ها و سبزیجات کالاهایی پرمصرف هستند. انتخاب منطقی قفسه های میوه و سبزیجات می تواند باعث افزایش گردش مالی شود.

انواع قفسه فروشگاهی میوه

توجه به جزئیات

  • رنگ قفسه های سوپرمارکت به طور کلی سفید یا قهوه ای است. اگر این فروشگاه بوتیک یا فروشگاه ویژه ای باشند، می توان از قفسه های ترکیبی چوب و استیل،استفاده شود تا توجه مشتریان را بیشتر جلب کند.
  • هنگامی که مشتریان قفسه های سوپرمارکت را انتخاب می کنند، باید نصب و خدمات پس از فروش قفسه ها را نیز در نظر بگیرند. تا برای نصب قفسه دچار مشکل نشوند.
  • علاوه بر این، راحتی استفاده از قفسه ها نیز باید در نظر گرفته شود.

        برای مثال ارتفاع قفسه در فروشگاه های مواد غذایی مهم است.

انتخاب قفسه فروشگاهی فلزیفلزی

۱ـ این قفسه ها فقط برای دیزاین هستند یا برای ذخیره و نگهداری؟

قفسه های دکوراتیو نسبت به قفسه های فروشگاهی از متریال متفاوتی استفاده میکنند. به طور مثال از قفسه های فلزی و پلاستیکی در انبارها برای نگهداری ابزار استفاده میشود اما این قفسه ها در آشپزخانه کاربردی ندارد.

۲ـ چه میزان باید قوی و مستحکم باشد؟

انواع قفسه ها برای اهداف مختلف مناسب هستند، اما دانستن آنچه می خواهید بیشتر در آنها ذخیره کنید اغلب به شما کمک می کند تا بهترین نوع را برای فضای خود انتخاب کنید.

برای مثال قفسه های کتاب باید توانایی نگهداری وزن زیاد را داشته باشد.

 اگر قفسه ها را از فروشگاه فیزیکی یا فروشگاه آنلاین خریداری کنید، احتمالاً در آنها مقدار تحمل وزن ذکر شده است. به موارد ایمنی توجه کنید تا از وقوع حوادث در آینده جلوگیری شود.

قفسه انباری

۳ـ آیا کف زمین و دیوار ها تحمل وزن قفسه ها را دارد؟

علاوه بر چک کردن توانایی تحمل قفسه ها باید محل نصب را هم بررسی کنیم.

بیشتر طبقات مسکونی با قفسه های استاندارد و محتوای آن مشکلی ندارند. ولی برای مثال کتاب  های چرمی و نفیس بسیار سنگین هستند و ما باید به این موارد توجه کنیم.

نصب قفسه ها نیاز به تخصص و ایمنی دارد و در هنگام نصب باید دقت کنیم تا در آینده دچار مشکل نشویم.

انتخاب قفسه سوپرمارکت

۴ـ آیا کاربردی و مفید هستند؟

بیشتر قفسه ها برای نگهداری یا ذخیره سازی هستند اما با توجه به نوع کاربرد باید کاربردی و مفید هم باشند. با توجه به خانه و فضای موجود، آیا می توانند تا سقف، کف زمین و از گوشه ای به گوشه دیگر کشیده شوند یا خیر؟

آیا با گذشت سالها نیازهای ذخیره سازی شما بیشتر میشود؟ آیا قفسه ها همچنان همان موارد استفاده را دارند؟

پاسخ به این سوال ممکن است ارتفاع هر قفسه را تعیین کند. به عنوان مثال قفسه ای که به طور خاص برای نگهداری موارد خاصی ساخته شده است برای محصولات دیگر غیرقابل استفاده است.

مفید بودن

منبع:

www.inwf.org

www.hraking.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.