استند فروشگاهی

امروزه استفاده از ویترین یک راه عالی برای تبلیغ محصولات جدید و مهم در فروشگاه های زنجیره ای و حتی مغازه های کوچک است. صرف نظر از محصولی که قصد فروش آن را دارید، استفاده از ویترین می تواند از طرق مختلفی بر تبلیغات و فروش تاثیر مستقیم داشته باشد. امروزه استند فروشگاهی در اشکال و اندازه های مختلف تولید می شوند که مزیت مهم این استند فروشگاه این است که می توان از آنها به عنوان دکور فروشگاهی نیز استفاده کرد که در این مقاله در مورد این ابزارها، تهیه و چگونگی طراحی آنها و سایر موضوعات مرتبط با آن صحبت خواهیم کرد.

استند فروشگاه و قفسه‌ های فروشگاهی

برای شروع، اجازه دهید با این سوال شروع کنیم که استند فروشگاهی چیست و چه مزایایی دارد. به طور کلی به هر وسیله ای که بتواند محصولات مورد نظر ما را به شکلی بهتر و زیباتر در دسترس عموم قرار دهد، استند نامیده می شود. امروزه استندها در انواع تبلیغاتی، فروشگاهی و … ساخته می شود. از غرفه های تبلیغاتی معمولا در مراکز بزرگ و نمایشگاه ها استفاده می شود. اما وضعیت برای فروشگاه‌ها کاملا متفاوت است. شما می توانید از این ابزار بیشتر و جزئی تر کمک بگیرید. امروزه استند فروشگاه به صورت ویترین در انواع مختلف، رومیزی، دیواری، مجمع الجزایری و … ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد. حتی در بسیاری از فروشگاه ها از غرفه ها به عنوان دکور فروشگاه استفاده می شود. زیرا این دستگاه های پرکاربرد ظاهری شکیل دارند و کار فروش کالا را ساده می کنند. برای مثال استفاده از انواع استند فروشگاهی مشتریان را ترغیب می‌کند که کالا‌های روی آن را بررسی کنند و بعضی از فروشگاه‌ها برای فروش ویژه محصولات و تخفیفات استفاده میکنند که در فروش قطعا تاثیر زیادی دارد.

در گذشته های دور بیشتر مغازه ها از قفسه‌های دیواری استفاده می کردند. قفسه‌هایی که محصولات را از دسترس خریداران دور نگه می دارد و احساس بی کفایتی را در خریدار ایجاد می کردند، حتی اگر منجر به نظم نسبی در فروشگاه شود. زیرا اگر می خواست بین محصولات مختلف یکی را انتخاب کند، مقایسه محصولات برایش سخت و گاهی غیر ممکن می شد. امروزه سیاست فروشگاه ها (اعم از فروشگاه های کوچک و بزرگ) تغییر کرده و به سمت ارتباط بیشتر با مشتری رفته است. در واقع با توجه به تنوع بسیار زیاد محصولات امروزه، فروشندگان ترجیح می دهند انتخاب محصول را به صلاحدید خریدار بسپارند. راه حل های مختلفی برای قرار دادن محصولات در مقابل مشتریان و ایجاد دسترسی آسان به آنها وجود دارد. یکی از بهترین راه حل ها استفاده از این استند فروشگاهی است.

این انتخاب را می توان به دلایل مختلفی انجام داد. ابتدا این ابزار را می توان در اشکال و طرح های مختلف ساخت. به لطف این، آنها را می توان در هر مکان و در هر فروشگاه و مغازه‌ای استفاده کرد. عامل دیگر مربوط به ارتباط با مشتری است. غرفه ها به منظور ساده سازی تحویل محصولات و ارائه کامل آنها به مشتریان طراحی شده اند. مشکل دیگر وزن پایه است. به دلیل متریال به کار رفته در ساخت استندها، آنها وزن سبکی دارند و حمل و نقلشان بسیار آسان است. البته این وزن کم به معنای پایین بودن کیفیت پایه ها نیست. استندهای فروشگاهی پایداری خوبی دارند و برای اکثر محصولات قابل استفاده هستند.

انواع استند فروشگاهی

انواع استند فروشگاه

می دانید که از استند فروشگاه برای نمایش محصولات استفاده می شود. بر این اساس، استندها را می توان به چند روش طبقه بندی کرد. در ادامه به هر یک از دسته بندی های کلی می پردازیم. ویترین ها را می توان در اندازه ها و ویژگی های مختلف ساخت. اما به طور کلی این دستگاه ها با توجه به مشخصات خود به دو دسته کلی قابل تقسسیم هستند:

 • استند رومیزی

استند رومیزی از جمله استندهای تبلیغاتی است که به دلیل کوچکی، وزن کم و جاگذاری سریع، و امکان استفاده در فضاهای نزدیک صندوق های فروشگاهی در خیلی از مواقع روی میز و در جلوی چشم مشتریان قرار دارد و معمولا محصولات کوچک و با قیمت کم را در این استندها به نمایش می‌گذارند مانند شکلات، عطر، باطری، آدامس و…

 • استند ایستاده

استند ایستاده روی زمین می تواند مورد استفاده قرار گیرد. این نوع استندها در طرح ها و ابعاد مختلف قابل ساخت هستند. بسته به اندازه متریال و طراحی پایه می توان از آن برای محصولات مختلف استفاده کرد. البته این دو دسته شامل دسته بندی های وسیع تری نیز می شوند که با توجه به اندازه چیدمان محصول، ابعاد پایه و نوع آن نام گذاری شده اند. برای مثال می توان به نام های استندهای تستر، Fleur، Archipel، Palette اشاره کرد.

استند فروشگاهی یک طرفه (یک وجهی): این مدل فقط از یک طرف محصولات چیده شده در آن قابل رویت است.

استند فروشگاهی دو طرفه (دو وجهی): استند فروشگاهی دو وجهی نیز همچون استند فروشگاهی یک طرفه است با این تفاوت که استند فروشگاهی دو طرفه از دو جهت قابلیت دسترسی به محصولات را به مشتریان می‌دهد.

استند چهار طرفه (چهار وجهی یا استند جزیره): استند جزیره یا استند چهار طرفه  استندی است که در وسط فروشگاه و یا در جایی که از چهار طرف باز باشد قرار می گیرد. استند جزیره را استند آیلند نیز می گویند و معمولا برای معرفی یک محصول ویژه استفاده می‌شود که توجه مشتریان را به سمت خود جلب کند.

بیس استاکر: به عنوان یکی از استند های فروشگاهی شناخته می شود که از سه طبقه ساخته می شود. بیس استاکر همچون استند جزیره و استند چهار طرفه یا استند چهار وجهی از چهار طرف قابلیت برندینگ و قرار دادن محصول جهت فروش را دارد. تفاوت استند جزیره یا استند چهارطرفه با بیس استاکر این است که بیس استاکر ارتفاع کمتری نسبت به استند چهارطرفه یا استند جزیره دارد. ممکن است این مدل را در بعضی از لباس فروشی های بزرگ دیده باشید.

استند دور ستون: استند دور ستون را بیشتر برای پوشش و زیبایی ستون های فروشگاه استفاده می کنند. استند دور ستون در مواردی ارتفاع بلندتری نسبت به استند های دیگر فروشگاهی دارد. تنها ضعفی استند دور ستون نسبت به استندهای دیگر دارد آن است که عمق کمتری نسبت به انواع استند فروشگاهی دارد.

سرلاین: سرلاین از انواع استند فروشگاهی است که بسیار مورد توجه کاربران است. سرلاین را شاید بتوان بهترین نقطه دید مشتری جهت برندینگ شرکت‌ها دانست.

استندهای فروشگاهی را می توان در مکان های مختلف استفاده کرد و محصولات مختلفی را به نمایش گذاشت. گاهی از این عنوان برای نامگذاری و طبقه بندی استفاده می شود. به عنوان مثال فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی، سوپرمارکت ها، فروشگاه های پوشاک، عینک فروشی، فروشگاه های محصولات الکترونیکی و … هر کدام دارای غرفه فروشگاهی مخصوص به خود هستند که به طور ویژه با همین نام در بازار طراحی و شناخته شده است. علاوه بر محصول نمایش داده شده بر روی غرفه، محدوده استفاده از این محصول را می توان مبنایی برای نامگذاری و سفارش فروشگاه ها قرار داد. اگرچه امروزه می توان از استندها در بسیاری از فروشگاه ها و نمایشگاه ها استفاده کرد، اما محبوب ترین استنده‌های فروشگاهی مربوط به داروخانه ها، سوپرمارکت ها، فروشگاه های بزرگ و کتابخانه فروشی ها هستند.

طراحی استند فروشگاهی چگونه انجام می شود؟

در طراحی و ساخت استندهای فروشگاهی می توان از مواد مختلفی استفاده کرد. که انتخاب متریال مورد استفاده در زیبایی، ظرافت ارائه طیف وسیعی از محصولات را در هر مکانی تضمین می کند. استند فروشگاه به دلیل داشتن قیمت مناسب و همچنین، پایداری و کاربرد این ابزار موثر است. به طور معمول چندین فاکتور کلی برای طراحی و ساخت غرفه در نظر گرفته می شود. ابتدا این استند در کجا استفاده می شود و روی چه محصولی نمایش داده می شود؟ دوم اینکه باید هزینه های ساخت ویترین و طراحی آن را در نظر گرفت. عواملی مانند زیبایی این ابزار و مناسب بودن آن برای محیط خرده فروشی نیز در طراحی و ساخت نمایشگر خرده فروشی حائز اهمیت است. در ساخت این ابزار، تنوع در طراحی پایه نیز بسیار مهم است. به عنوان مثال، این ابزارها را می توان به صورت چرخشی، ثابت یا دیواری تولید کرد. انتخاب نوع استند به درخواست مشتری و مهارت سازنده بستگی دارد.

استند فروشگاهی برای محصولاتی با وزن سبک و فروش نسبتا بالا مناسب هستند، بنابراین باید در دسترس مشتریان بوده و به راحتی دیده شوند، این غرفه ها با توجه به نوع محصول و مشخصات فیزیکی آن ها انتخاب می شوند. قفسه ها و مغازه ها محصولاتی مانند انواع مواد غذایی مانند شکلات، چیپس، تنقلات و محصولات بهداشتی مانند مسواک، تیغ و غیره را نشان می دهند. مدل های متنوع برای این غرفه های فروشگاهی تولید می شود که امکان نمایش، قرارگیری و عرضه بهینه محصولات را فراهم می کند و این شرایط امکان مکان باز و بسته شدن در بین شرکت ها و کارخانه ها برای نمایش محصولات و تبلیغات در فروشگاه محبوب است.

مزیت انواع استند فروشگاه این است که هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر قفسه۲های فروشگاهی دارند، محدوده جغرافیایی وسیعی را از نظر گردش محصول پوشش می دهند و همیشه در معرض دید مخاطبان قرار می گیرند. ما در قفسه چین به صورت تخصصی به ساخت و طراحی انواع قفسه‌های فروشگاهی، قفسه فروشگاهی طرح ترک و استند فروشگاه ها میپردازیم برای مشاهده محصولات و نمونه کار های می‌توانید با بخش فروش مجموعه ما در ارتباط باشید.

استند فروشگاهی

مزایای استندهای فروشگاهی

امروزه کمتر فروشگاهی را می یابید که از ویترین یا استند یا پیشخوان استفاده نکرده باشد. سطل های فلزی به سازماندهی محصولات و انتخاب آسان‌تر محصول کمک می‌کند. مشتریان فروشگاه یا سوپرمارکت به سادگی می‌توانند بین قفسه ها حرکت کنند و محصولات مورد نظر خود را انتخاب کنند. این باعث افزایش رضایت مشتری می شود. قفسه ای که رضایت مالک را جلب کند باید دارای ویژگی هایی مانند زیبایی، استحکام، قیمت مناسب و کیفیت بالا باشد. قفسه فروشگاهی، قفسه بندی در انواع قفسه دیواری، قفسه بندی مرکزی و قفسه بندی گرد به مشتریان گرامی ارائه می شود. رنگ بدنه رنگ آمیزی الکترواستاتیک و صفحه استفاده شده در زیر قفسه از کیفیت خوبی برخوردار است. زیبا و تحمل وزن بالا و مقاوم و کیفیت ساخت، رنگ آمیزی الکترواستاتیک، قیمت مناسب از ویژگی‌های قفسه‌های ما است و قابل سفارش در سایزها و رنگ های مختلف، اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، لطفا با ما تماس بگیرید.

 • دسته بندی محصولات

  قفسه ها برای انواع دسته بندی محصولات موجود در فروشگاه مناسب بوده و باعث زیباتر شدن فروشگاه و استفاده بهتر از فضای فروشگاه می شود. قفسه های فروشگاهی یکی از اصلی ترین تجهیزات خرده فروشی هستند که اکثر سوپرمارکت ها و هایپرمارکت ها از آن استفاده می کنند. قفسه های فروشگاهی به دلیل کیفیت بالا و ظاهر خوب در فروشگاه های زنجیره ای، هایپر مارکت ها و سوپرمارکت ها مورد استفاده قرار می گیرند و این یکی از اقلام مهم فروشگاه است. با توجه به حجم بالای محصولات در فروشگاه، استفاده از قفسه و استند فروشگاه باعث می شود تا از تمام فضا به بهترین شکل ممکن استفاده شود. علاوه بر این، مشتریان می توانند محصولات مورد نظر خود را با نمایش بهتری ببینند و سپس انتخاب کنند.
 • قابلیت تنظیم طبقات به صورت دلخواه

  با توجه به قابلیت تنظیم فواصل طبقات در قفسه های فروشگاه، می توان انواع محصولات را با اصول دقیق طراحی فروشگاه در این طبقات قرار داد. همچنین این قفسه ها قابلیت تنظیم ارتفاع و مناسب برای انواع محصولات در اندازه های مختلف را دارند. بنابراین می توان از آنها در مکان هایی با ارتفاع بسیار زیاد یا کم استفاده کرد. از دیگر مزایای استفاده از استندها می توان به ظرفیت وزن بالای این قفسه ها اشاره کرد. در تولید این قفسه ها از فلز و مواد اولیه مرغوب استفاده می شود که بسیار بادوام بوده و وزن زیادی را تحمل می کنند. به همین دلیل می توان از استندها برای محصولات سنگین استفاده کرد. 
 • نصب ساده استند فروشگاهی

  یکی دیگر از ویژگی های خوب استند های فروشگاهی که رضایت خریدار را به همراه دارد نصب ساده و سریع آن است. به دلیل وزن کم قطعات قفسه، نصب را می توان در زمان کوتاهی انجام داد. این ویژگی باعث شده تا کانترهای فروشگاهی از محبوبیت بالایی برخوردار باشند. یکی از راه های جدید برای جلب توجه مشتریان استفاده از نورپردازی های خاص در قفسه فروشگاه ها است. این قفسه ها می توانند نورپردازی خاصی را برای محصولات مختلف فراهم کنند. استند فروشگاه بنا به درخواست مشتری دارای سیستم نورپردازی استاندارد بوده و البته قابل سفارشی سازی نیز می باشد.

 • امکان مقایسه محصولی برای مشتریان

  یکی از مهم ترین و موثرترین ویژگی های قفسه های فروشگاه و استندهای فروشگاهی امکان مقایسه برچسب قیمت و نوع بسته بندی و کیفیت محصولات و برندها است. استفاده از انواع قفسه های فروشگاهی مناسب یکی از مهم ترین ابزارهای موفقیت است. این باعث میشود که مشتریان از خرید خود رضایت بیشتری داشته باشند.

 •  فروش بیشتر فروشگاه

  حتما دقت کرده‌اید که وقتی به فروشگاه می‌روید با ددین محصولات به خاطر می‌آورید که برخی از موارد را در لیست خریدتان ننوشته‌اید در صورتی که به آنها نیاز دارید و ترجیح می‌دهید با یک خرید نیازتان را برطرف کنید تا اینکه هربار برای یک یا دو محصول به فروشگاهی بروید این مورد هم در وقت مشتریان صرف جویی می‌کند و هم به نفع صاحبان فروشگاه‌هاست.

 • سرعت انتخاب

        سرعت انتخاب محصول بین برندهای مختلف یکی دیگر از مزایای استند فروشگاهی و قفسه‌های فروشگاه است 

 • معرفی یا تبلیغ یک برند جدید

      حتما در فروشگاه‌ها دیده اید که در یک بخش با استفاده از استندهای فروشگاهی یک برند را معرفی کرده‌اند که به نظر یک برند جدید            است با قیمت مناسب تر نسبت به بقیه برندها برای جلب مشتریان بیشتر و افزایش سهم بازار  برای آن برند…

رنگ بندی این استندها چگونه است؟

رنگ بندی یکی از فاکتورهای اصلی و مهم در قفسه های فروشگاه است; زیرا زمانی که اصول روانشناسی رنگ را در محیط فروشگاه به کار می بریم. مشتریان بیشتری را به فروشگاه ما جذب می شوند. از آنجایی که قفسه های فروشگاه قسمت زیادی از چیدمان فضا را پوشش می دهند، توجه به رنگ آن بسیار مهم است و می تواند سود مغازه را افزایش دهد. بنابراین قفسه‌های فروشگاهی و استندهای فروشگاه بر اساس سلیقه مشتریان در رنگبندی متنوع ساخته می‌شوند. 

استندهای فروشگاهی علاوه بر نمایش محصولات فروشگاه شما در طراحی داخلی نیز نقش مثبتی دارند و باعث ارتقای فروشگاه شما می شوند. امروزه این ابزار در مکان ها و فروشگاه های مختلف موجود است. هنگام انتخاب این ابزار، باید به مواردی مانند پایداری، جنس، شکل طراحی، وزن و مصالح ساختمانی توجه کنید. از معروف ترین این پایه ها می توان به پایه رومیزی و پایه ایستاده اشاره کرد. اگر قصد خرید استندها را دارید همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید.